Leeds Championship Show 2022

Judge: Mrs J Jolley

Results
BEST OF BREED : 4247 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S,J & A Ch JASCHIN FIRST EDITION
Dog CC : 4234 LINDSAY, Miss L Ch Cranvarl Roger at Anjuli
Res Dog CC : 4239 PEARCE, Ms T Marguerita & HANN, Ms S Ch Rakuchin Kenji Na
Bitch CC : 4247 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S,J & A Ch JASCHIN FIRST EDITION
Res Bitch CC : 4219 FARRUGIA, Messers Nicholas & James Cholas Lucy Locket
Best Puppy : 4251 STEELE, Mrs S.E. Threadgold Starstruck
Best Veteran : 4239 PEARCE, Ms T Marguerita & HANN, Ms S Ch Rakuchin Kenji Na
Best Special Beginner : 4226 HARBRON, Miss Sheila Jaschin Stop And Paws TAF


Class 1609 MPD (2 Entries) Abs: 0
1st: 4253 THOMAS, Ms J Threadgold Dan Dare At Javalcy
2nd: 4214 DAVIDSON, Mr A W Sharlarna gigolo
3rd:
Res:
VHC:

Class 1610 PD NO ENTRIES

Class 1611 JD (4 Entries) Abs: 2
1st: 4234 LINDSAY, Miss L Ch Cranvarl Roger at Anjuli
2nd: 4229 HOLLAND-SMITH, Mrs Susan Angela Kirdanchi Chisana Senshi
3rd:
Res:
VHC:

Class 1612 GD (4 Entries) Abs: 0
1st: 4194 BAILEY, Mrs Dorothy May & BAILEY, Mr Derrick Mitapip Gentleman Jack At Aldoricka
2nd: 4244 RATTER, Mrs Loraine Anjuli Tank Commander At Seafar
3rd: 4235 MOSS, Miss M Ouzlewell Artful Dodger of Delphlands
Res: 4225 HARBRON, Miss S Seafar Secret Liaison
VHC:

Class 1613 PGD (7 Entries) Abs: 0
1st: 4215 FARMER, Mr George William Salvador Dali By Sangria
2nd: 4201 CAYTON, Mr S Sharlarna Imperial Comanda
3rd: 4222 GILLHESPY, Mrs Lorraine & VAN BAAREN GROB, Mr. Pet Chinart Akerrn
Res: 4205 CURWOOD, Miss Sue Yama Nishikori
VHC: 4244 RATTER, Mrs Loraine Anjuli Tank Commander At Seafar

Class 1614 LD (1 Entries) Abs: 0
1st: 4255 WESTWICK/ DAVIDSON, Miss SJ & A Sharlarna Tyson
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 1615 OD (7 Entries) Abs: 0
1st: 4217 FARMER, Mr George William Ch Sangria Moonwalk
2nd: 4249 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S,J & A Littletigers innuendo with jaschin JW (imp ita)
3rd: 4224 GROGAN, Mr Lee Am Ch Wysteria Fabel-Mi Celtic Dragon (Imp USA)
Res: 4213 DAVIDSON, Mr A W Stepheter constant contact
VHC: 4218 FARRUGIA, Messers Nicholas & James Yama Ghost Rider With Cholas

Class 1616 VD (4 Entries) Abs: 1
1st: 4239 PEARCE, Ms T Marguerita & HANN, Ms S Ch Rakuchin Kenji Na
2nd: 4233 LINDSAY, Miss L Sleepyhollow Baroque At Anjuli Sh.CM
3rd: 4237 MOSS, Miss M Tillashby Tanoshi of Delphlands
Res:
VHC:

Class 1617 SBD/B (3 Entries) Abs: 1
1st: 4226 HARBRON, Miss Sheila Jaschin Stop And Paws TAF
2nd: 4236 MOSS, Miss M Seafar Shikoku of Delphlands
3rd:
Res:
VHC:

Class 1618 MPB (5 Entries) Abs: 0
1st: 4251 STEELE, Mrs S.E. Threadgold Starstruck
2nd: 4196 BRADLEY, Miss L Sharlarna Vivacious
3rd: 4208 CURWOOD, Miss Sue Omegaville Cover Girl
Res: 4221 FARRUGIA, Messers Nicholas & James Cholas Christmas Holly
VHC: 4227 HINE, Miss L Swifthocks it's about me

Class 1619 PB (3 Entries) Abs: 0
1st: 4216 FARMER, Mr George William Sharlarna Trinity
2nd: 4254 TODD-MCCOID, Mrs Leah & TODD-MCCOID, Mr. Nicholas Rubyanlo Mildred
3rd: 4211 CUSHING, Mrs J Spiritisle Angel Delight
Res:
VHC:

Class 1620 JB (5 Entries) Abs: 0
1st: 4241 PEARCE, Ms T Marguerita & HANN, Ms S Rakuchin Queen of D'Nile
2nd: 4199 CALVERT, Mr and Mrs Kevin and Gemma Jaschin Fendi with Somergemz
3rd: 4256 WESTWICK/ DAVIDSON, Miss SJ & A Sharlarna Hiflying handbag
Res: 4204 CRANE, Mrs L Cranvarl's Macey Grey
VHC: 4212 CUSHING, Mrs J Spiritisle Fairy Magic

Class 1621 GB (6 Entries) Abs: 1
1st: 4228 HOLLAND-SMITH, Mrs Susan Angela Sleepyhollow Cover Girl for Kirdanchi
2nd: 4223 GROGAN, Mr Lee Peregrine JP Miyabi Avec Vanistica (Imp)
3rd: 4202 CONSTABLE, Mrs M Mitapip Dainty Demi
Res: 4204 CRANE, Mrs L Cranvarl's Macey Grey
VHC: 4245 ROBINS, mrs Penelope James YAKEDO JEAN GENIE OF SEAFAR

Class 1622 PGB (4 Entries) Abs: 0
1st: 4200 CAYTON, Mr S Sharlarna Temptress
2nd: 4243 RADFORD, Mrs A L Yama Whisper
3rd: 4203 CRANE, Mrs L ANJULI MARGO FOR CRANVARL
Res: 4250 SCHER, Miss D Spirited Away Gillyflower for Kopykats TAF (Imp Po
VHC:

Class 1623 LB (5 Entries) Abs: 2
1st: 4220 FARRUGIA, Messers Nicholas & James Cholas Miki
2nd: 4248 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S,J & A JASCHIN PAWS FOR APPLAUSE
3rd: 4232 LINDLEY, Mrs Susan Elizabeth OUZLEWELL'S ARABELLA
Res:
VHC:

Class 1624 OB (4 Entries) Abs: 0
1st: 4247 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S,J & A Ch JASCHIN FIRST EDITION
2nd: 4219 FARRUGIA, Messers Nicholas & James Cholas Lucy Locket
3rd: 4240 PEARCE, Ms T Marguerita & HANN, Ms S Rakuchin Skyes Aria
Res: 4209 CUSHING, Mrs J Ennistar's Niagara At Spiritisle
VHC:

Class 1625 VB (2 Entries) Abs: 1
1st: 4257 WHITEHOUSE, Miss Kay & WHITEHOUSE, Mrs Denise Denain Sweet Jasmine
2nd:
3rd:
Res:
VHC:
Critique
Photographs
Small Heading
Small Heading
Small Heading
Small Heading
Small Heading