Ladies Kennel Association 2021 

Judge: Mr Gary Thomas

Results
BEST OF BREED : 5074 QUINN, Mrs T & Mr A Ch Harlouville Uptown Girl JW
Dog CC : 5040 DAVIDSON, Mr A Stepheter constant contact
Res Dog CC : 5085 THOMAS, Ms J Javalcy The Great Mikado
Bitch CC : 5074 QUINN, Mrs T & Mr A Ch Harlouville Uptown Girl JW
Res Bitch CC : 5078 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S Ch SWIFTHOCKS PAWS FOR THOUGHT (JW)
Best Puppy : 5026 BURNS, Miss T & HAMPTON, Ms L Sleepyhollow Vincent
Best Veteran :

Class 1504 MPD (6 Entries) Abs: 3
1st: 5026 BURNS, Miss T & HAMPTON, Ms L Sleepyhollow Vincent
2nd: 5023 BLAIR, Mrs G Sharlarna's Chaos At Bellflows NAF
3rd: 5057 HOLLAND-SMITH, Mrs S A AKC Arg Kirdanchi Chin and Tonic
Res:
VHC:

Class 1505 PD (1 Entries) Abs: 0
1st: 5055 HOLLAND-SMITH, Mrs S A Kirdanchi Chisana Senshi
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 1506 JD (5 Entries) Abs: 2
1st: 5060 JACKSON, Mrs T Amantra Eiji
2nd: 5081 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S JASCHIN ARMANI
3rd: 5069 MCFARLANE, Miss L Corrinwood Peter Piper
Res:
VHC:

Class 1507 YD (2 Entries) Abs: 0
1st: 5046 FARMER, Mr G Sangria Salvador Dali
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 1508 PGD (13 Entries) Abs: 5
1st: 5040 DAVIDSON, Mr A Stepheter constant contact
2nd: 5082 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S JASCHIN STOP AND PAWS
3rd: 5027 CALVERT, Mr and Mrs K Somergemz it's a kind of magic
Res: 5034 CURWOOD, Miss S Yama Nishikori
VHC: 5020 BAILEY, Mrs D M & BAILEY, Mr D Mitapip Gentleman Jack At Aldoricka

Class 1509 LD (9 Entries) Abs: 3
1st: 5091 WESTWICK, MR & Miss S Sharlarna Tyson
2nd: 5053 HAMPTON, ms L & VINE, Miss E & STRANGE, Mr D SLEEPYHOLLOW LOVE ME SIBBAI (TAF)
3rd: 5047 FARRUGIA, Messers N Yama Ghost Rider With Cholas
Res: 5080 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S Littletigers innuendo with jaschin JW (imp ita)
VHC: 5051 FORTH, Ms A Sharlarna Trouble Maker at Omegaville

Class 1510 OD (4 Entries) Abs: 1
1st: 5085 THOMAS, Ms J Javalcy The Great Mikado
2nd: 5045 FARMER, Mr G Ch Sangria Moon Walk
3rd: 5061 LINDSAY, Miss L Ch Anjuli Trevor
Res:
VHC:

Class 1511 VD NO ENTRIES

Class 1512 MPB (6 Entries) Abs: 0
1st: 5071 OATRIDGE, Mrs C Sleepyhollow Peace Flower at Dalehouse
2nd: 5033 CRANE, Mrs L Cranvarl's Macey Grey
3rd: 5066 MARTIN, Ms P Sharlarna Bish bash bosh naf taf
Res: 5025 BRADLEY, Miss L Ismirelle I Put A Spell On You
VHC: 5087 CRANE, Mrs L Cranvarl Maude

Class 1513 PB (3 Entries) Abs: 0
1st: 5028 CALVERT, Mr and Mrs K Somergemz Dazzle n Grace
2nd: 5088 URE, Mrs J & BLAIR, Miss A Cavistar Louisa Rose
3rd:
Res:
VHC:

Class 1514 JB (6 Entries) Abs: 2
1st: 5079 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S JASCHIN PAWS FOR APPLAUSE
2nd: 5024 BRADLEY, Miss L Rossyn Emiko
3rd: 5032 CRANE, Mrs L ANJULI MARGO FOR CRANVARL
Res: 5022 BLAIR, Mrs G Bellflows I'm A Survivor
VHC:

Class 1515 YB (2 Entries) Abs: 1
1st: 5029 CAYTON, Mr S Sharlarna Temptress
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 1516 PGB (5 Entries) Abs: 2
1st: 5054 HOLLAND-SMITH, Mrs S A Sleepyhollow Cover Girl for Kirdanchi
2nd: 5059 INSTONE, Miss E M Omikudzi Bohemia
3rd: 5049 FARRUGIA, Messers N Cholas Miki
Res:
VHC:

Class 1517 LB (5 Entries) Abs: 1
1st: 5077 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S JASCHIN FIRST EDITION
2nd: 5058 HUBBLE & SUMMERBELL, Mr D Dabrives Silver Dynasty
3rd: 5062 LINDSAY, Miss L Anjuli Agatha of Choya
Res: 5048 FARRUGIA, Messers N Cholas Lucy Locket
VHC:

Class 1518 OB (4 Entries) Abs: 0
1st: 5074 QUINN, Mrs T & Mr A Ch Harlouville Uptown Girl JW
2nd: 5078 ROONEY & GREEN, Mr, Mr & Mrs S Ch SWIFTHOCKS PAWS FOR THOUGHT (JW)
3rd: 5050 FORTH, Ms A Omegaville Ima Showgirl
Res: 5021 BLAIR, Mrs G Bellflows Lunar Eclipse
VHC:

Class 1519 VB NO ENTRIES
Critique
Photographs
Small Heading
Small Heading
Small Heading
Small Heading
Small Heading