Manchester Championship Show

Judge: Mrs Jane Lilley

Results
BEST OF BREED : WESTWICK, Miss S & DAVIDSON Mr A W Sharlarna Tyson - CC
Dog CC : WESTWICK, Miss S & DAVIDSON Mr A W Sharlarna Tyson - CC
Res Dog CC : PEARCE, Ms T & HANN Ms S Ch Rakuchin Kenji Na - RCC
Bitch CC : ROONEY, Mr S J & GREEN Mr & Mrs J A Ch Swifthocks Paws For Thought
Res Bitch CC : WALLHEAD Mrs J Merida Masquerade
Best Puppy : DAVIDSON Mr A W Sharlarna Booty Call
Best Veteran : PARADISE Mr A Shardlow Knickerboka Glory Sh.CM



PD (9 Entries) Abs: 1
1st: 5461 STEELE Mrs S E Threadgold Locked N Loaded
2nd: 5462 SWAIN Mr D R & Mrs N S Cholas Yoshio
3rd: 5403 DAVIDSON Mr A W Sharlarna Trouble Maker
Res: 5393 BURNS Miss T Seafar Seto
VHC: 5440 MOSS Miss M J Seafar Shikoku of Delphlands

 
JD (7 Entries) Abs: 2
1st: FARMER Mr G W Sangria Moon Walk
2nd: ROONEY, Mr S J & GREEN Mr & Mrs J A Littletigers Innuendo With Jaschin
3rd: HUBBLE, Mr D & SUMMERBELL Mr B Dabrives Silver Carrington
Res: GILLHESPY, Mrs L M & VAN BAAREN GROB Mr P Chinart Akerrn
VHC: PEARSON Ms I Ereste The Shogun Warrior


PGD (10 Entries) Abs: 3
1st: WESTWICK, Miss S & DAVIDSON Mr A W Hin Satorie Almazniy Vihr At Sharlarna (Imp Rus)
2nd: CUSHING Mrs J Ennistar's Katsero Akio At Spiritisle (Imp)
3rd: BURNS Miss T Yama Take A Chance
Res: CALVERT Mr K & Mrs G Sharlana Touch Of Magic Omegaville
VHC: MOSS Miss M J Ouzlewell's Artful Dodger of Delphlands


LD (13 Entries) Abs: 3
1st: WESTWICK, Miss S & DAVIDSON Mr A W Sharlarna Tyson - CC
2nd: SCHEMEL Dr A Chinart Yuunagi
3rd: THOMAS Ms J Javalcy The Great Mikado
Res: WALLHEAD Mrs J Sleepyhollow Lester At Merida Sh.CM
VHC: FARMER Mr G W Sangria Pamojill Private Eye


OD (8 Entries) Abs: 3
1st: PEARCE, Ms T & HANN Ms S Ch Rakuchin Kenji Na - RCC
2nd: FARMER Mr G W Sangria De Ja Vous
3rd: DORAN Ms M Shardlow Mikado With Osakazuki
Res: MAHONY Mr & Mrs R & M Am Ch Haiku Tacori Yamato Takeru Shishio (Imp USA)
VHC:


VD NO ENTRIES

Class 1515 PB (14 Entries) Abs: 2
1st: DAVIDSON Mr A W Sharlarna Booty Call
2nd: FARRUGIA, Mr N & FARRUGIA Mr J T Cholas Miki
3rd: EMMERSON Mrs M Ouzlewell's Annya TAF
Res: MATCHES Miss J I'm Melody Goscinska Przystan At Fochai Taf
VHC: THOMAS Ms J Javalcy Oki Doki


JB (7 Entries) Abs: 1
1st: WALLHEAD Mrs J Merida Marianna
2nd: QUINN Mrs T A & Mr A M Harlouville Uptown Girl
3rd: HOLLAND-SMITH Mrs S Missy Dobry Rok At Kirdanchi (Imp Pol)
Res: ANDREWS Miss J Eliana Sunlight Glare De Imperium Auri (Imp Rus)
VHC: BROWN-PERCIVAL Mrs S Littletigers Grace By Sandiman JW (Imp)


PGB (10 Entries) Abs: 7
1st: CONSTABLE Mrs M Arranbrook Hastobe At Mitapip
2nd: HUDSON, Mr S & STEELE Mrs S E Threadgold Minniehaha
3rd: CURTIS Mrs G Aleemai A Million Dreams
Res:
VHC:


LB (11 Entries) Abs: 1
1st: WALLHEAD Mrs J Merida Masquerade
2nd: HUBBLE, Mr D & SUMMERBELL Mr B Dabrives Silver Dynasty
3rd: FORTH Ms A Omegaville Ima Showgirl
Res: DAVIDSON Mr A W Hin Satori Runa At Sharlarna (Imp Rus)
VHC: MATCHES Miss J Godheim Liberty Belle


OB (3 Entries) Abs: 1
1st: 5452 ROONEY, Mr S J & GREEN Mr & Mrs J A Ch Swifthocks Paws For Thought
2nd: 5442 MOUNTCASTLE Mrs & Miss A & H Sleepyhollow As Good As Gold For Holmchin
3rd:
Res:
VHC:


VB (1 Entries) Abs: 1
1st:
2nd:
3rd:
Res:
VHC:
Photographs
Dog Challenge Certificate & Best of Breed
SHARLARNA TYSON
Miss S Westwick & Mr A Davidson
Dog Reserve Challenge Certificate
CH. RAKUCHIN KENJI NA
Ms T Pearce & Ms S Hann
Bitch Challenge Certificate
CH. SWIFTHOCKS PAWS FOR THOUGHT 
Mr S Rooney & Mr & Mrs J Green
Reserve Bitch Challenge Certificate
MERIDA MASQUERADE
Mrs J Wallhead
Best Puppy
SHARLARNA BOOTY CALL
Mr A Davidson
Best Veteran
HARDLOW KNICKERBOKA GLORY
Mr A Paradise
Critique