WELKS 

Championship Show

Results

Judge: MISS JENNIFER MATCHES

 

DCC LIZAMELA PROVOCATEUR AT SHARLARNA (MISS P MARTIN)

RDCC SHARLANA MIRAGE (DR A G SCHEMEL)

BCC CHOYA KINUKO AT MERIDA (MRS J WALLHEAD)

RBCC DALEHOUSE IPONEMA (MRS C M OATRIDGE)

BOB LIZAMELA PROVOCATEUR AT SHARLARNA (MISS P MARTIN)

BSP GLENDYKE MAGICAL PIXIE GIRL AT SPIRITISLE (MRS J G CUSHING)

BP LINJATO MIMOKO (MRS L A FLYNN)

 

 

Veteran - Dog
Entries: 2 Absentees: 0 

1ST SHANTALLAH HARUTO AT SEAFAR (MRS L RATTER)

2ND DEKOBRAS BRING ME SUNSHINE SHCM (MRS T A & MR A M QUINN)

Minor Puppy - Dog
Entries: 7 Absentees: 2 

1ST SLEEPYHOLLOW SOLOMON SEAFAR (MRS L RATTER)

2ND CHOYA TADASHI (MRS R BANKS)

3RD ENNISTARS KATSERO AKIO AT SPIRITISLE (MRS J G CUSHING)

RES SANGRIA DE JA VOUS NAF (MR G W FARMER)

VHC ALEEMIA STARSTRUCK (MRS DAY)

Puppy - Dog
Entries: 4 Absentees: 0 

1ST LINJATO KANJIROU (MRS L A FLYNN)

2ND SANGRIA MAKE MY DAY (MR G W FARMER)

3RD PALTEEMOOR PRINCE KAMIN (MRS S J & MR J WHITE)

Junior - Dog
Entries: 8 Absentees: 1 

1ST DZHUNKO GIN DE IMPERIUM AURI AT JAVALCY (MS J THOMAS)

2ND SHARLARNA VALENTINO AT THREADGOLD (MR S & MRS S E HUDSON & STEELE)

3RD YAMA TAKE A CHANCE (MISS T & MISS L BURNS & BLACK)

RES LINJATO ISSEY MIYAKE (MRS L A FLYNN)

VHC OMIKUDZI ECLIPSE LUNAR (MRS M & MRS S LEACH)

Yearling - Dog
Entries: 5 Absentees: 0 

1ST ALSTELLA PURE GOLD (MRS C & MRS S REEVES SARGANT & DIMENT)

2ND GODHEIM NASHVILLE AT JALINDRI (MRS L J DOPSON)

3RD DANIEL SOLNECHNY ANGEL (MRS M & MRS S LEACH)

RES CHEAMLEY TOMI (MRS A OLIVER)

Post Graduate - Dog
Entries: 6 Absentees: 1 

1ST CHOYA ALFIE BOE TO ELLINGHURST (MR P & MRS S BOYER)

2ND SANGRIA PAMOJILL PRIVATE EYE (MR G W FARMER)

3RD JAVALCY ROCK ON TOMMY (MS J THOMAS)

RES SHARLARNA ELVIS AT THREADGOLD JW (MR S & MRS S E HUDSON & STEELE)

VHC SANGRIA PAMOJILL PLAYBOY (MR M & MRS S TALBOT)

Limit - Dog
Entries: 11 Absentees: 2 

1ST SANGRIA MIDORCHI MOTIVATION (MR G W FARMER)

2ND RAKUCHIN KENJI NA (MS T & MS S PEARCE & HANN)

3RD CHINART YUUNAGI (DR A G SCHEMEL)

RES SLEEPYHOLLOW LESTER AT MERIDA (MRS J WALLHEAD)

VHC YAMA TEDDY EDWARD JW (MRS S C VINCENT)

Open - Dog
Entries: 8 Absentees: 0 

1ST LIZAMELA PROVOCATEUR AT SHARLARNA (MISS P MARTIN)

2ND SHARLANA MIRAGE (DR A G SCHEMEL)

3RD CH JAVALCY BIT OF RAZZLE DAZZLE (MS S, MR R & MRS M RHODES & VINCENT)

RES SANGRIA RIVERDANCER (MR G W FARMER)

VHC WYNDCATCH TAKE IT EASY (MR D & MRS S BLOW & ALLEN)

Special Beginners - Bitch
Entries: 1 Absentees: 0 

1ST GLENDYKE MAGICAL PIXIE GIRL AT SPIRITISLE (MRS J G CUSHING)

Minor Puppy - Bitch
Entries: 5 Absentees: 1 

1ST CHOYA TOMOMI (MRS R BANKS)

2ND CRANVARL TRULY SCRUMPTIOUS (MRS L CRANE)

3RD SANGRIA MISS VAVA VOOM (MR G W FARMER)

RES USAGI TSUKINO DE IMPERIUM AURI AT MIDORCHI NAF TAF (IMP RUS) (MISS D J ROBINSON)

Puppy - Bitch
Entries: 10 Absentees: 2 

1ST LINJATO MIMOKO (MRS L A FLYNN)

2ND ARRANBROOK HASTOBE AT MITAPIP (MRS M CONSTABLE)

3RD LINJATO MIYAMI (MRS L A FLYNN)

RES ALSTELLA SUGAR PLUM (MRS C & MRS S REEVES SARGANT & DIMENT)

VHC MIDORCHI ANASTASIA (MISS D J ROBINSON)

Junior - Bitch
Entries: 10 Absentees: 0 

1ST YAMA HERE COMES KITTY (MRS S C VINCENT)

2ND DALEHOUSE KIMONO (MRS C M OATRIDGE)

3RD SWIFTHOCKS PAWS FOR THOUGHT (MR S J, MR J & MRS A ROONEY & GREEN)

RES YAMA MISTY MORNING (MR D & MRS S BLOW & ALLEN)

VHC LINJATO MISHIKO (MRS L A FLYNN)

Yearling - Bitch
Entries: 3 Absentees: 0 

1ST CRANVARL LE MISTRALL JW (MRS L CRANE)

2ND AMANTRA YUKA (MRS T M JACKSON)

3RD OMIKUDZI FLORENTINA AT SPIRITISLE (MRS J G CUSHING)

Post Graduate - Bitch
Entries: 6 Absentees: 2 

1ST RAKUCHIN RING RUMOUR (MS T & MS S PEARCE & HANN)

2ND YAMA MISS SAIGON OMEGAVILLE (MS A D A FORTH)

3RD YAMA PAPER LACE (MRS S C VINCENT)

RES BONNIROY YATSUKO (MRS G SPEIGHT)

Limit - Bitch
Entries: 9 Absentees: 0 

1ST DALEHOUSE IPONEMA (MRS C M OATRIDGE)

2ND YAMA MOONLIGHT OVER RAKUCHIN (MS T & MS S PEARCE & HANN)

3RD GODHEMI OKLAHOMA AT DORCHARDAY (MRS DAY)

RES ROSEHEAVEN'S COCOPANDA (IMP DNK) (MR P & MRS S BOYER)

VHC CHOYA CAROLINA (MRS J WALLHEAD)

Open - Bitch
Entries: 6 Absentees: 0 

1ST CHOYA KINUKO AT MERIDA (MRS J WALLHEAD)

2ND ALSTELLA GOING FOR GOLD (MRS C & MRS S REEVES SARGANT & DIMENT)

3RD SHARDLOW KNICKERBOKA GLORY SHCM ( MRS J L PARADISE)

RES SLEEPYHOLLOW MAVIS AT ANJULI JW (MISS L LINDSAY)

VHC SLEEPYHOLLOW TIKLE MY FANCY AT MERIDA (MR M H & MRS J ROWLEY & WALLHEAD)

Pictures