MANCHESTER CHAMPIONSHIP SHOW 2011

Staffordshire County Showground
Weston Road
Stafford 
ST18 0B0

Day : 21st January

Judge: Mr S Bardwell

Best DogMR G W FARMER & MR J LYNNFRALEE ERNEST WITH AFTERGLOW
Res Best DogMRS J WALLHEADMERIDA I'M TOTO TOO
Best BitchMS T PEARCE & MS S HANNCHOYA TAKARA OF RAKUCHIN
Res Best BitchMRS J JOLLEYNISYROS OLIVIA NEWCHIN JOHN 
Best PuppyMRS J JOLLEYNISYROS OLIVIA NEWCHIN JOHN 

---------------------------------------------------------------------

BEST OF BREED : 
MR G W FARMER & MR J LYNN
FRALEE ERNEST WITH AFTERGLOW

TOY GROUP
Judge: Mr A Bendelow
Group 3

------------------------------------------------------------------------

 

 
DOGS
PUPPY ENTRIES: 10 ABSENT: 1  
1st
JAVALCY TALK OF THE DEVIL
MR & MRS RHODES & MR & MRS VINCENT
2nd
HOMERBRENT KOTAISHI OF CHOYA
MS R BANKS
3rd
MIDORCHI MAESTO
MRS M ROBINSON & MISS D J ROBINSON
4th
YANKEE DOODLE WITH SHARDLOW
MRS A PARADISE
5th
VANISTICA MARCOPOLO JARDHU
MR J & MRS J V A GRUGAN
JUNIOR ENTRIES: 7 ABSENT: 0  
1st
DAINICHI SUNDANCE OVER DEKOBRAS
MRS J JOLLEY
2nd
DAINICHI SUNYANO
MRS E WILLIS
3rd
JARDHUS THE LION IN WINTER
MR J & MRS J V A GRUGAN
4th
SLEEPYHOLLOW KNIGHT AND DAY AT DUNLINE
MRS J E MCLEOD
5th
SLEEPYHOOLOW YANKEE DOODLE WITH SHARDLOW
MS A PARADISE
POST GRADUATE ENTRIES: 7 ABSENT: 0  
1st
QUEENSLAKE LA VIDA LOCA AT SANGRIA MR G W FARMER
2nd
SLEEPYHOLLOW KNIGHT AND DAY AT DUNLINE
MRS J E MCLEOD
3rd
DEKOBRAS ROUSTABOUT
MRS J JOLLEY
4th
JAVALCY SUITED AND BOOTED
MR & MRS RHODES & MR & MRS VINCENT
5th
JAVALCY A SHOT IN THE DARK
MS J THOMAS
OPEN ENTRIES: 6 ABSENT: 1  
1st
FRALEE ERNEST WITH AFTERGLOW
MR G W FARMER & MR J LYNN
2nd
MERIDA I'M TOTO TOO
MRS J WALLHEAD
3rd
IR CH JESANDAKAI SHADOW MAGIC
MS J K SMITH & MISS P J L DANKS
4th
AMANTRA YUJI OF CHOYA
MS R BANKS
5th
STEPHETER WILLY WONT HE Of RAKUCHIN Sh.CM
MS T PEARCE & MS S HANN

 

DOG WINNER FRALEE ERNEST WITH AFTERGLOW
MR G W FARMER & MR J LYNN
RES. DOG WINNER MERIDA I'M TOTO TOO
MRS J WALLHEAD
BEST DOG PUPPY JAVALCY TALK OF THE DEVIL MR & MRS RHODES & MR & MRS VINCENT

 

 
BITCHES
PUPPY ENTRIES: 6 ABSENT: 0  
1st
NISYROS OLIVIA NEWCHIN JOHN
MRS J JOLLEY
2nd
PALTEEMOOR PRINCESS CHIEKA
MRS N M VON BARTH UND KIPPENRUER
3rd
HOMERBRENT KIRAKU Of CHOYA
MS R BANKS
4th
JENAN TUTTI FRUTTI
MISS J WAINWRIGHT & MRS M C HODGSON
5th
SLEEPYHOLLOW HELLO DOLLY MISS L HIND
JUNIOR ENTRIES: 7 ABSENT: 2  
1st SANGRIA LOVE SONG MR G W FARMER
2nd JESANDAKAI MADAM ATTITUDE
MS J K SMITH & MISS P J L DANKS
3rd STEPHETER BUTTER WONT MELT AT AMRONCHI
MRS N GEORGE
4th SLEEPYHOLLOW ELECKTA FOR VOLPECULA
MISS E B PATRICK
5th
ELLSHIMMER NEW BEGINNING
MRS N YORKE
POST GRADUATE ENTRIES: 4 ABSENT: 2  
1st
STEPHETER MINNIETHE MINX
MR S CAYTON
2nd
FOCHAI JASMINE
MRS W J MATCHES
OPEN ENTRIES: 8 ABSENT: 2  
1st
CHOYA TAKARA OF RAKUCHIN
MS T PEARCE & MS S HANN
2nd
CH JENAN SONG OF SIXPENCE
MISS J WAINWRIGHT & MRS M HODGSON
3rd
DAMHEADBRIG NORAITAKI LADY OF PAMOJILL
MR G W FARMER
4th
PALTEEMOOR PRINCESS HOTARU
MRS N M VON BARTH UND KIPPENRUER
5th
CHOYA TERUKO AT KALAMATA MRS M WILLIAMSON

 

BITCH WINNER CHOYA TAKARA OF RAKUCHIN
MS T PEARCE & MS S HANN
RES. BITCH WINNER NISYROS OLIVIA NEWCHIN JOHN
MRS J JOLLEY
BEST BITCH PUPPY NISYROS OLIVIA NEWCHIN JOHN
MRS J JOLLEY

 

Powered by liveSite Get your free site!