Windsor Championship Dog Show  2015

5th July 2015

 

Judge: Mrs S Diment 

 

 Best Of Breed& Dog CC

 Ch Hysterical Samurai Sou At Sharlarna

Mr A Davidson

 

Reserve Dog CC

Nisyros Frank Chinatra

Miss S Curwood

  

Bitch CC

Sidlyn Wind Of Change With Cranvarl JW

Mrs L Crane

 

Reserve Bitch CC

Linjato Amaya

Mrs L Flynn

 

Best Puppy

Godheim Charlotte At Fochai

Miss J Matches

   

Class 2253   VD/B (3 Entries) Abs: 1 
1st: 8676 STEELE Mrs S E   Homerbrent Shirakawa
2nd: 8655 MCFARLANE Mrs &   Miss J E & L Sleepyhollow All That Jazz At Glendyke
 
Class 2254 MPD (3 Entries)   Abs: 0 
1st: 8613 BANKS Ms R Choya   Alfie Boe
2nd: 8685 VINCENT Mrs S C Yama   Jimmy Choo
3rd: 8682 VINCENT Mrs S C Yama   The Magician
 
Class 2255 PD (6 Entries) Abs:   0 
1st: 8667 QUINN Mrs T & Mr   A Mattadam Samurai at Sharlarna
2nd: 8640 FARMER Mr G Sangria   Lord Of The Dance
3rd: 8647 HEGARTY, Ms D &   MERRITT Mr G Sharlarns Hasime
Res: 8611 ANSELL Mrs W Myojo   Morgan
VHC: 8610 ALLEN Mrs S   Wyndcatch Take It Easy TAF
 
Class 2256 JD (4 Entries) Abs:   1 
1st: 8642 FLYNN Mrs L A   Linjato Kiyoto
2nd: 8641 FARMER Mr G Sangria   Riverdancer
3rd: 8617 BANKS Ms R Choya   Kenichirou
 
Class 2257 YD (3 Entries) Abs:   1 
1st: 8687 WILLIAMSON Mrs M   Tillashby Kane
2nd: 8673 RUSHTON Mr R F &   Mrs E A Jurojin Remember Me
 
Class 2258 PGD (14 Entries)   Abs: 0 
1st: 8627 CURWOOD Miss S J   Nisyros Frank Chinatra
2nd: 8668 QUINN Mrs T & Mr   A Dekobras Bring Me Sunshine Sh.CM
3rd: 8621 BRANCH Mr S Phydeaux   Blue Moon
Res: 8620 BENTON-TAYLOR, Mrs L   & BENTON Mr A Sansarc Ashes To Ashes
 
Class 2259 LD (11 Entries)   Abs: 0 
1st: 8662 PARRY Mrs R Sidlyn   Gone With The Wind To Gwynsias
2nd: 8648 JOLLEY Mrs J   Sharlarna Tailor Made For Dekobras JW Sh.CM
3rd: 8681 THOMAS Ms J Delis   Sakura Balkan Susumi At Javalcy (Imp)
Res: 8622 BURDEN Mr & Mrs   I & L Sangria Amadeus
VHC: 8620 BENTON-TAYLOR, Mrs L   & BENTON Mr A Sansarc Ashes To Ashes
 
Class 2260 OD (6 Entries) Abs:   1 
1st: 8631 DAVIDSON Mr A W Ch   Hysterical Samurai Sou At Sharlarna
2nd: 8651 MARCINKOWSKI Mrs H   Yama Joshua
3rd: 8664 PEARCE, Ms T &   HANN Ms S Choya Kanji Na With Rakuchin
Res: 8614 BANKS Ms R Choya   Kiosha Jw
VHC: 8635 DAY Mrs D A Jalindri   Odoroki Kaito For Dorcharday
 
Class 2261 GCDorB (1 Entries)   Abs: 0 
1st: 8627 CURWOOD Miss S J   Nisyros Frank Chinatra

 

 

Class 2262   MPB (7 Entries) Abs: 0 
1st: 8654 MATCHES Miss J   Godheim Charlotte At Fochai
2nd: 8683 VINCENT Mrs S C Yama   Aurora
3rd: 8632 DAVIDSON Mr A W Hin   Satori Yunitsa Zolotaja Lvitsa Sharlarna (Imp)
Res: 8615 BANKS Ms R Choya   Nina Simone
VHC: 8618 BARTLETT Mrs K   Pebblecombe Roobi
 
Class 2263 PB (3 Entries) Abs:   0 
1st: 8623 BURDEN Mr & Mrs   I & L Sangria Celebration Of Sheonagh NAF
2nd: 8675 SMITH Mrs J D   Wyndcatch Witchy Woman
 
Class 2264 JB (4 Entries) Abs:   1 
1st: 8624 BURDEN Mr & Mrs   I & L Sangria Etian Of Sheonagh NAF
2nd: 8616 BANKS Ms R Linjato   Khaleesa Of Choya
3rd: 8666 PEARCE, Ms T &   HANN Ms S Rakuchin Kawsin Kayos
 
Class 2265 YB (1 Entries) Abs:   0 
1st: 8684 VINCENT Mrs S C Yama   I'm Katu
 
Class 2266 PGB (4 Entries)   Abs: 2 
1st: 8625 CRANE Mrs L Sidlyn   Wind Of Change With Cranvarl JW
2nd: 8650 LEACH Mrs S & Mr   M Sharlarna's Regal Lady
 
Class 2267 LB (7 Entries) Abs:   1 
1st: 8644 FLYNN Mrs L A   Linjato Amaya
2nd: 8649 JOLLEY Mrs J   Sharlana's Dancing Queen At Dekobras
3rd: 8619 BARTLETT Mrs K   Simsalachin Piccola Bella Luna Pebblecombe (Imp)
Res: 8658 McDONALD Mrs A J   Clandonald Kumiko
VHC: 8633 DAVIDSON Mr A W   Sharlarna Koyuki
 
Class 2268 OB (4 Entries) Abs:   3 
1st: 8612 BAILEY Mr D &   Mrs D M Asmena Tinkerbell At Aldoricka
Powered by liveSite Get your free site!