Judge: Dr A G Schemel 

 


BEST OF BREED : 1947 ALLCOCK MBE Mr A Ch Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM 
Dog CC : 1947 ALLCOCK MBE Mr A Ch Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM 
Res Dog CC : 1956 BARTLETT Mrs K Pebblecombe Jinja 
Bitch CC : 1949 ALLCOCK MBE Mr A Yama Josie Sleepyhollow JW 
Res Bitch CC : 2010 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Going For Gold 
Best Puppy : 1988 JOLLEY Mrs J Sharlarna Tailor Made For Dekobras 
Best Veteran : 1977 DOPSON Mrs L J Kilbarchan Sir Echo of Jalindri 
Best Breeder : Vincent 


Class 537 VD/B (4 Entries) Abs: 0 
1st: 1977 DOPSON Mrs L J Kilbarchan Sir Echo of Jalindri 
2nd: 1998 MCFARLANE Mrs J Sleepyhollow All That Jazz At Glendyke 
3rd: 1962 BOYER Mr P & Mrs S Amronchi Magic Dust At Ellinghurst 
Res: 1965 BURDEN Mr & Mrs I & L Pucara City Slicker Of Sheonagh 


Class 538 MPD (7 Entries) Abs: 2 
1st: 2004 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Holmchin Secret Affair With Rakuchin Naf Taf 
2nd: 1946 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Mozart 
3rd: 1985 GRUGAN Mrs J V A & Mr J Jonsville Quartz Jardhu 
Res: 1952 ANSELL Mrs W Choya Khan 
VHC: 1984 GEORGE Mrs N Yama I'm Kimi Amronchi 

Class 539 PD (7 Entries) Abs: 2 
1st: 1988 JOLLEY Mrs J Sharlarna Tailor Made For Dekobras 
2nd: 2009 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Winter Sunshine 
3rd: 1950 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Le Figaro 
Res: 1953 ANSELL Mrs W Sharlarna Frank Kane 
VHC: 1987 HAMPTON, Miss L & LUBI Mrs L Yama I'm Kodi 

Class 540 JD (3 Entries) Abs: 2 
1st: 1958 BENTON-TAYLOR Mrs L Sansarc Ashes To Ashes 


Class 541 YD (4 Entries) Abs: 1 
1st: 2026 VINCENT Mrs S C Yama Jeremy Sleepyhollow 
2nd: 1996 MATCHES Miss J Godheim Imperial Wizard At Fochai 
3rd: 1999 MCFARLANE Mrs & Miss J E AND L Jesandkai Shadow Warrior Taf 


Class 542 PGD (9 Entries) Abs: 2 
1st: 2007 QUINN Mrs T & Mr A Dekobras Bring Me Sunshine Sh.CM 
2nd: 1978 DOPSON Mrs L J Fralee Harry of Jalindri 
3rd: 1958 BENTON-TAYLOR Mrs L Sansarc Ashes To Ashes 
Res: 2015 RUSSELL Mrs J A Sansarc Shisiedo Of Alnesaire 
VHC: 1976 DAY Mrs D Godheim Imperial Emperor at Dorcharday  

Class 543 LD (8 Entries) Abs: 0 
1st: 1956 BARTLETT Mrs K Pebblecombe Jinja 
2nd: 2032 WILLIS Mrs E Dainichi Sunyano 
3rd: 1989 JOLLEY Mrs J Jonsville Evan At Dekobras JW 
Res: 1960 BLAIR Mrs G Tillashby Michi At Bellflows 
VHC: 1979 DOPSON Mrs L J Homerbrent Kubetj of Jalindri 

Class 544 OD (7 Entries) Abs: 2 
1st: 1947 ALLCOCK MBE Mr A Ch Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM 
2nd: 2011 ROSE Mrs C H Fralee Namakiki At Rossyn 
3rd: 2005 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Choya Kanji Na With Rakuchin 
Res: 1993 MARCINKOWSKI Mrs H Yama Joshua 
VHC: 2023 TWEEDIE Miss S Dk Bel NL Ch Rom Grand Stepheter Jack The Lad At R 

Class 545 GCDorB (2 Entries) Abs: 1 
1st: 2007 QUINN Mrs T & Mr A Dekobras Bring Me Sunshine Sh.CM 


Class 546 MPB (9 Entries) Abs: 0 
1st: 1951 ALLITT Mrs J Tillashby Kimika 
2nd: 2006 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Yama I'm Kirri Rakuchin 
3rd: 2028 WALLHEAD Mrs J Sleepyhollow Tikle My Fancy At Merida 
Res: 2016 RUSSELL Mrs J A Sansarc Lilliana Of Alnesaire 
VHC: 1959 BENTON-TAYLOR Mrs L Sansarc Livia Drusilla 

Class 547 PB (7 Entries) Abs: 2 
1st: 1948 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Miss Bussell 
2nd: 2020 SWANSTON Mrs G M Sangria Showtime Of Pamojill 
3rd: 2012 ROSE Mrs C H Rossyn Motchko 
Res: 2016 RUSSELL Mrs J A Sansarc Lilliana Of Alnesaire 
VHC: 2001 MCFARLANE Miss L Keeping The Faith 

Class 548 JB (6 Entries) Abs: 1 
1st: 1957 BARTLETT Mrs K Simsalachin Piccola Bella Luna Pebblecombe (Imp) 
2nd: 2008 QUINN Mrs T & Mr A Sharlanas Miss Dynamite 
3rd: 1971 CRANE Mrs L Sidlyn Wind Of Change With Cranvarl 
Res: 2029 WALLHEAD Mrs J Choya Kinuko At Merida 
VHC: 2018 STEELE Mrs S E Threadgold Sound Of Music 

Class 549 YB (3 Entries) Abs: 1 
1st: 1990 JOLLEY Mrs J Sharlana's Dancing Queen At Dekobras 
2nd: 1971 CRANE Mrs L Sidlyn Wind Of Change With Cranvarl 


Class 550 PGB (7 Entries) Abs: 0 
1st: 2033 WILLIS Mrs E Jonsville Oriana Dainichi JW 
2nd: 1963 BOYER Mr P & Mrs S Ellinghurst Mizz Tootzie 
3rd: 1980 DOPSON Mrs L J Fralee Ellie May Of Jalindri 
Res: 2034 YOUNG, Mr T B & CHAMBERS Miss S Sleepyhollow Phydeaux Moon Light 
VHC: 2003 OATRIDGE Mrs C M Dalehouse Crystal Jade  

Class 551 LB (8 Entries) Abs: 1 
1st: 2002 OATRIDGE Mrs C M Dalehouse Crystal Tips 
2nd: 1983 FLYNN Mrs L A Linjato Amaya 
3rd: 1997 MATCHES Mrs W J Fochai Jasmine 
Res: 2013 ROSE Mrs C H Rossyn Takara 
VHC: 2014 ROWLEY, Mr M H & WALLHEAD Mrs J Fralee Elsie At Merida 

Class 552 OB (6 Entries) Abs: 1 
1st: 1949 ALLCOCK MBE Mr A Yama Josie Sleepyhollow JW 
2nd: 2010 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Going For Gold 
3rd: 1945 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Sapphire Diva At Anjuli Sh.CM 
Res: 2017 SMITH Mrs J Amronchi Niina With Wyndcatch 
VHC: 2019 STEELE Mrs S E Javalcy China Doll At Threadgold  

 

Powered by liveSite Get your free site!