Windsor Championship Dog Show 2016

24th June 2016

Judge Mrs Shelia Vincent

 

 

Best Of Breed & Dog CC

Sleepyhollow Robson JW Sh.CM 

Mr A Allcock MBE

 

 

Reserve Dog CC

Javalcy Bit Of Razzle Dazzle 

RHODES, Ms S & VINCENT Mr R & Mrs M

 

Bitch CC

 Kochou's Rita-haywooth Sleepyhollow (Imp) 

WALLHEAD, Mrs J & ALLCOCK Mr B S

 

Reserve Bitch CC 

Sleepyhollow Tea for Two

Mrs C Oatridge

   

Best Puppy

 Choya Charoltte

MRS R BANKS

 

Best Veteran

Stepheter Wanna Shout For Rakuchin 

PEARCE, Ms T & HANN Ms S

 

Class 1669 VD/B (2 Entries) Abs: 0 
1st: 6074 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Stepheter Wanna Shout For Rakuchin 
2nd: 6029 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Shakira Of Sheonagh 
 
Class 1670 MPD (4 Entries) Abs: 1 
1st: 6046 FARMER Mr G Sangria War Lord 
2nd: 6093 THOMAS Ms J Isami At Javalcy (Imp) 
3rd: 6026 BENTON-TAYLOR Mrs L Sansarc Loyalty Binds Me 
 
Class 1671 PD (4 Entries) Abs: 0 
1st: 6024 BANKS Ms R Choya Masuyo 
2nd: 6079 RHODES, Ms S & VINCENT Mr R & Mrs M Javalcy Bugsy Malone 
3rd: 6087 SCHEMEL Dr A Hin Satori Terra Kot (Imp) 
Res: 6063 MCFARLANE Miss L Sharlarna Alistor 
 
Class 1672 JD (6 Entries) Abs: 0 
1st: 6037 CURWOOD Miss S J Auralea Koko 
2nd: 6016 ALLCOCK, Mr B S & HAMPTON Ms L Sleepyhollow Moulin Rouge 
3rd: 6088 SCHEMEL Dr A Chinart Yuunagi 
Res: 6075 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Rakuchin Kenji Na 
VHC: 6071 PARADISE Mr A Shardlow Oshkosh B'Gosh 
 
Class 1673 YD (6 Entries) Abs: 1 
1st: 6061 MATCHES Miss J Godheim Stars And Stripes At Fochai 
2nd: 6060 LEACH Mrs S & Mr M Ouzlewell's Horoki 
3rd: 6062 MCFARLANE Mrs & Miss J E & L Myojo Morgan At Glendyke 
Res: 6077 QUINN Mrs T A & Mr A M Mattadam Samurai At Sharlarna 
VHC: 6031 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Starlight Of Sheonagh 
 
Class 1674 PGD (7 Entries) Abs: 2 
1st: 6028 BLOW & ALLEN Mr & Mrs Wyndcatch Take It Easy 
2nd: 6047 FARMER Mr G Sangria Back To The Future 
3rd: 6042 DOPSON Mrs L J Fralee Harry of Jalindri 
Res: 6098 WILLIAMSON Mrs M Tillashby Kane At Kalamta 
VHC: 6068 McDONALD Mrs A J Clandonald Katana 
 
Class 1675 LD (9 Entries) Abs: 4 
1st: 6080 RHODES, Ms S & VINCENT Mr R & Mrs M Javalcy Bit Of Razzle Dazzle 
2nd: 6064 MCLEOD Mrs J E Dunline Oh What A Night Sh.CM 
3rd: 6048 FARMER Mr G Sangria Riverdancer 
Res: 6078 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Vouges Roiyaru Kotogara Alstella (Imp) 
VHC: 6099 WILLIAMSON Mrs M Rakuchin By Design For Kalamata  
 
Class 1676 OD (7 Entries) Abs: 1 
1st: 6017 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Robson JW Sh.CM 
2nd: 6083 ROSE Mrs C H Fralee Namakiki At Rossyn 
3rd: 6049 FARMER Mr G Sangria Lord Of The Dance 
Res: 6058 HAMPTON, Ms L & ALLCOCK Mr B Bonniroy Yasebai Sleepyhollow 
VHC: 6076 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Holmchin Secret Affair With Rakuchin 

 

 

 

 

Class 1677 GCDorB (2 Entries) Abs: 0 
1st: 6077 QUINN Mrs T A & Mr A M Mattadam Samurai At Sharlarna 

 

 

 

Class 1678 MPB (10 Entries) Abs: 0 
1st: 6066 MORGAN Mrs J Auralea Sasayaki 
2nd: 6050 FARMER Mr G Sangria Faberg'e 
3rd: 6041 DAY Mrs D A Godheim Oklahoma At Dorcharday 
Res: 6089 SMITH, Mrs C & SMITH Miss V Sidlyn Dancing In The Wind 
VHC: 6084 ROSE Mrs C H Fluffy Fantasy Eri At Rossyn 
 
Class 1679 PB (5 Entries) Abs: 2 
1st: 6025 BANKS Ms R Choya Charlotte 
2nd: 6023 BANKS Mrs R Choya Carolina 
3rd: 6022 BAILEY Mr D & Mrs D M Threadgold Amazing Grace At Aldoricka 
 
Class 1680 JB (5 Entries) Abs: 0 
1st: 6036 CRANE Mrs L Sleepyhollow Mary Poppins 
2nd: 6018 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Mimi 
3rd: 6039 DAVIDSON Mr A W Hin Satori Evita Karmensita At Sharlarna 
Res: 6035 CONSTABLE Mrs M Arranbrook Imperial Dancer At Mitapip 
VHC: 6045 EVANS Miss M Jonsville Secret Smile 
 
Class 1681 YB (3 Entries) Abs: 0 
1st: 6036 CRANE Mrs L Sleepyhollow Mary Poppins 
2nd: 6019 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Maggie May 
3rd: 6033 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Etian Of Sheonagh 
 
Class 1682 PGB (7 Entries) Abs: 0 
1st: 6040 DAVIDSON Mr A W Sharlarna Betty Boo 
2nd: 6034 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Celebration Of Sheonagh 
3rd: 6072 PARADISE Mr A Shardlow Yum Yum 
Res: 6065 MCLEOD Mrs J E Dunline Glory Hallelujah Shardlow 
VHC: 6096 WALLHEAD Mrs J Sleepyhollow Tikle My Fancy At Merida 
 
Class 1683 LB (4 Entries) Abs: 2 
1st: 6086 ROWLEY, Mr M H & WALLHEAD Mrs J Fralee Elsie At Merida 
2nd: 6090 SPEIGHT Mrs G Bonniroy Yasafii 
 
Class 1684 OB (5 Entries) Abs: 1 
1st: 6097 WALLHEAD, Mrs J & ALLCOCK Mr B S Kochou's Rita-haywooth Sleepyhollow (Imp) 
2nd: 6070 OATRIDGE Mrs C M Sleepyhollow Tea For Two 
3rd: 6057 GROGAN Mr L Ir Ch Axelwood Karmin CW14 CW15 Ir J Ch CJW14 JD 
Res: 6073 PARADISE Mr A Shardlow Knickerboka Glory Sh.CM 

 

 

Powered by liveSite Get your free site!