Judge: Lorna England 

 


BEST OF BREED : 988 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Sapphire Diva At Anjuli Sh.CM 
Dog CC : 1001 BANKS Ms R Ch Homerbrent Kotaishi Of Choya JW 
Res Dog CC : 995 ALLCOCK, MBE Mr A Ch Sleepyhollow Raphael 
Bitch CC : 988 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Sapphire Diva At Anjuli Sh.CM 
Res Bitch CC : 1066 SMITH Mrs J Amronchi Niina With Wyndcatch 
Best Puppy : 1032 MARTIN Ms P Sharlarnas Yoshi 
Best Veteran : 1041 McFARLANE Mrs J Sleepyhollow All That Jazz at Glendyke 
 


Class 191 VD (2 Entries) Abs: 1 
1st: 1041 McFARLANE Mrs J Sleepyhollow All That Jazz at Glendyke 


Class 192 MPD (10 Entries) Abs: 1 
1st: 989 ALLCOCK, MBE Mr A Sleepyhollow I Have A Dream 
2nd: 1058 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Winter Sunshine 
3rd: 1020 FARMER Mr G Sangria Back To The Future 
Res: 1016 DAVIDSON Mr A W Choya Kosho 
VHC: 1008 BRANCH Mr S Phydeaux Blue Moon 

Class 193 PD (6 Entries) Abs: 2 
1st: 1032 MARTIN Ms P Sharlarnas Yoshi 
2nd: 1021 FLYNN Mrs L A Choya Kanayo Of Linjato 
3rd: 1034 MATCHES Miss J Godheim Golden Buddha At Fochai 
Res: 1043 McFARLANE Miss L Sharlarna Naughty But Nice 


Class 194 JD (10 Entries) Abs: 1 
1st: 1029 JOLLEY Mrs J Elisamay Masaru Dekobras 
2nd: 1085 VINCENT Mrs S C Yama Jeremy Sleepyhollow 
3rd: 1083 TONG Miss J Dalehouse Elements Of Elgar Jakconas 
Res: 1035 MATCHES Miss J Godheim Imperial Wizard At Fochai 
VHC: 1089 WILLIAMSON Mrs M Rakuchin By Design For Kalamata 

Class 195 PGD (11 Entries) Abs: 0 
1st: 1053 PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Eton Mess 
2nd: 1000 BANKS Ms R Choya Kiosha Jw 
3rd: 1010 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Amadeus 
Res: 1007 BOYER Mr P & Mrs S Ellinghurst Phantom Majic 
VHC: 1044 McFARLANE Miss L Amantra Jojo 

Class 196 LD (7 Entries) Abs: 3 
1st: 996 ALLCOCK, Mr A & HAMPTON Ms L Bonniroy Yasebai Sleepyhollow 
2nd: 1030 JOLLEY Mrs J Jonsville Evan At Dekobras JW 
3rd: 1037 MEADOWS Mrs S Javalcy Starship Trooper At Shamead 
Res: 1080 TALBOT Mr & Mrs M & S Dalehouse Snap Dragon At Silmacs 


Class 197 SpOD (4 Entries) Abs: 0 
1st: 1003 BARTLETT Mrs K Pebblecombe Jinja 
2nd: 1081 THOMAS Ms J Ch Javalcy The Lemon Drop Kid 
3rd: 1034 MATCHES Miss J Godheim Golden Buddha At Fochai 
Res: 1037 MEADOWS Mrs S Javalcy Starship Trooper At Shamead 


Class 198 OD (6 Entries) Abs: 1 
1st: 1001 BANKS Ms R Ch Homerbrent Kotaishi Of Choya JW 
2nd: 995 ALLCOCK, MBE Mr A Ch Sleepyhollow Raphael 
3rd: 1062 ROSE Mrs C H Fralee Namakiki At Rossyn 
Res: 1017 DAVIDSON Mr A W Hysterical Samurai Sou At Sharlarna 
VHC: 1019 FARMER Mr G Sangria Celebrity 

Class 199 VB (1 Entries) Abs: 0 
1st: 1046 McFARLANE Miss L Lanceian Pleasant Chilca 


Class 200 MPB (6 Entries) Abs: 0 
1st: 992 ALLCOCK, MBE Mr A Sleepyhollow Miss Bussell 
2nd: 1078 SWANSTON Mrs G M Sangria Showtime Of Pamojill 
3rd: 1064 ROWBERRY Mrs G A Jayberry Gwenavere 
Res: 1063 ROSE Mrs C H Rossyn Motchko 
VHC: 1048 NISHIGAKI Miss A Utsukushi Mandarin Chaos 

Class 201 PB (4 Entries) Abs: 1 
1st: 1086 WALLHEAD Mrs J Choya Kinuko At Merida 
2nd: 1067 SMITH, Mr M & ALDOUS Mr R Aranel Hatsumi 
3rd: 993 ALLCOCK, MBE Mr A Sleepyhollow Anbarees Annina 
 

Class 202 JB (7 Entries) Abs: 0 
1st: 1026 GROGAN Mr L Axelwood Karmin 
2nd: 1091 WILLIS Mrs E Jonsville Oriana Dainichi JW 
3rd: 1004 BARTLETT Mrs K Simsalachin Piccola Bella Luna Pebblecombe (Imp) 
Res: 1088 WHITEHOUSE, Miss K & WHITEHOUSE Mrs D Cheekychins Esme 
VHC: 1023 GILLHESPY, Mrs L M & VAN BAAREN GROB Mr P Chinart Setsuko (Imp) ARAF 

Class 203 PGB (12 Entries) Abs: 1 
1st: 1031 JOLLEY Mrs J Sharlana's Dancing Queen At Dekobras 
2nd: 1022 FLYNN Mrs L A Linjato Amaya 
3rd: 1002 BANKS Ms R Choya Kamiko 
Res: 1092 YOUNG, Mr T & CHAMBERS Miss S Sleepyhollow Phydeaux Moon Light 
VHC: 1059 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Going For Gold 

Class 204 LB (9 Entries) Abs: 1 
1st: 1051 OATRIDGE Mrs C M Dalehouse Crystal Tips 
2nd: 994 ALLCOCK, MBE Mr A Yama Josie Sleepyhollow 
3rd: 999 BAILEY Mr D & Mrs D M Asmena Tinkerbell At Aldoricka 
Res: 1068 SMITH, Mrs C & SMITH Miss V Sidlyn Song Of The Wind JW 
VHC: 1036 MATCHES Mrs W J Fochai Jasmine  

Class 205 SpOD (2 Entries) Abs: 1 
1st: 1048 NISHIGAKI Miss A Utsukushi Mandarin Chaos 


Class 206 OB (10 Entries) Abs: 2 
1st: 988 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Sapphire Diva At Anjuli Sh.CM 
2nd: 1066 SMITH Mrs J Amronchi Niina With Wyndcatch 
3rd: 1072 STEELE Mrs S E Javalcy China Doll At Threadgold 
Res: 997 ANDERSON, Mr D & WATT Mr I Nisyros Like A Virchin 
VHC: 1024 GOLDIE Mrs B Godheim Fire Opal  

Powered by liveSite Get your free site!