UNITED KINGDOM TOYDOG SOCIETY

26 MARCH 2016

Judge Mrs C Reeves-Sargant

Dog CC & Best of Breed: Mr G Farmer  Sangria Lord Of The Dance


Res Dog CC: Mr A Davidson Rus Ch Hin Satori Yoko Zolotoy Sneg At Sharlarna 


Bitch CC: Mrs L Crane Sidlyn Wind Of Change With Cranvarl JW


Res Bitch CC: Mrs J Allitt J Tillashby Kimika


Best Puppy: Mrs R Banks Choya Charlotte


Best Veteran: Mr I & Mrs L Burden Sangria Shakira Of Sheonagh



Class 191 VD (1 Entries) Abs: 0
1st: Mr & Mrs D Bailey Pochinka Edward Bear At Aldoricka

Class 192 MPD (8 Entries) Abs: 0
1st: Mrs R Banks Choya Masuyo
2nd: Mrs M Rhodes & Mr R Vincent Javalcy Bugsy Malone
3rd: Miss M Jarvis Sharlarna Peaky Blinder Via Leanzak
Res: Mrs C M Oatridge Dalehouse Houdini
VHC: Dr A Schemel Hin Satori Terra Kot (Imp)

Class 193 PD (7 Entries) Abs: 0
1st: Mr & Mrs J Basing Arranbrook Mint Imperial
2nd: Dr A Schemel Chinart Yuunagi
3rd: Mr A W Davidson Lizamela Provocateur At Sharlarna
Res: Miss G M Hazelhures Sharlarna Magneto
VHC: Mrs J A Russell Alnesaire Napoleon Solo

Class 194 JD (14 Entries) Abs: 3
1st: Mr M & Mrs S Leach Ouzlewell's Horoki
2nd: Miss J Matches Godheim Stars And Stripes At Fochai
3rd: Mrs S C Vincent Yama Jimmy Choo
Res: Mr D Hubble Dabrives Silver Chalice
VHC: Ms T Pearce & Ms S Hann Rakuchin Concerto

Class 195 PGD (14 Entries) Abs: 3
1st: Mrs S Allen Wyndcatch Take It Easy TAF
2nd: Mr G Farmer Sangria Riverdancer
3rd: Mrs K S Daly & Miss D Robinson Midorchi Poetry In Motion
Res: Mrs M Williamson Tillashby Kane At Kalamta
VHC: Mr A & Mrs T Quinn Mattadam Samurai at Sharlarna

Class 196 LD (12 Entries) Abs: 4
1st: Mr G Farmer Sangria Lord Of The Dance
2nd: Mrs M Williamson Rakuchin By Design For Kalamata
3rd: Mrs C Beadling Sharlarna Tailor Made for Dekobras JW Sh.CM
Res: Mrs J A Russell Sansarc Shisiedo Of Alnesaire
VHC: Mrs M Rhodes & Mr R Vincent Javalcy Bit Of Razzle Dazzle

Class 197 SpOD (1 Entries) Abs: 0
1st: Mr A W Davidson Rus Ch Hin Satori Yoko Zolotoy Sneg At Sharlarna (

Class 198 OD (4 Entries) Abs: 0
1st: Ms T Pearce & Ms S Hann Holmchin Secret Affair With Rakuchin
2nd: Mr A & Mrs T Quinn Dekobras Bring Me Sunshine Sh.CM
3rd: Mr I & Mrs L Burden Sangria Amadeus Of Sheonagh
Res: Ms M Doran Shardlow Mikado
 
Class 199 VB (2 Entries) Abs: 1
1st: Mr I & Mrs L Burden Sangria Shakira Of Sheonagh

Class 200 MPB (13 Entries) Abs: 4
1st: Ms R Banks Choya Charlotte
2nd: Mr K A & Mrs R L Wolfenden Bechinka Mozo
3rd: Mrs S E Steele Threadgold Empress Wu
Res: Mrs C M Oatridge Dalehouse Here She Comes
VHC: Ms D Heggarty & Mr G Merrett Sharlana Divalicious

Class 201 PB (5 Entries) Abs: 1
1st: Mr A W Davidson Hin Satori Evita Karmensita At Sharlarna
2nd: Mrs L Crane Sleepyhollow Mary Poppins
3rd: Mrs S E Steele Threadgold Ava Maria
Res: MISS M Evans  Jonsville Saucy Secret


Class 202 JB (12 Entries) Abs: 3
1st: Mrs S C Vincent Yama Paper Lace
2nd: Mrs M Constable Arranbrook Imperial Dancer At Mitapip
3rd: Miss M Esposito Sharlarna Cho
Res: Ms T Pearce & Ms S Hann S Yama  Moonlight Over Rakuchin
VHC: Mr & Mrs J Basing Arranbrook Frangipanni

Class 203 PGB (12 Entries) Abs: 2
1st: Mrs J Allitt Tillashby Kimika
2nd: Mr I & Mrs L Burden Sangria Celebration Of Sheonagh
3rd: Miss K & Mrs D Whitehouse Cheekychins Esme For Denain
Res: Mr & Mrs J Basing Arranbrook Bedazzled
VHC: Miss J Matches Godheim Charlotte At Fochai   

Class 204 LB (4 Entries) Abs: 1
1st: Mrs L Crane Sidlyn Wind Of Change With Cranvarl JW  
2nd: Ms R Banks Linjato Khaleesa Of Choya
3rd: Mrs S Vincent Yama I'm Katu


Class 205 SpOB NO ENTRIES
 


Class 206 OB (3 Entries) Abs: 2
1st: Mrs C M Oatridge Ch Dalehouse Crystal Tips

Powered by liveSite Get your free site!