United Kingdom Toydog Society 2015

 

28th March 2015

Judged by Jane Thomas

 

 

 Best Of Breed & Bitch CC

Sharlarna Koyuki 

Mr A  Davidson

 

Dog CC

AM Ch Nisyros Al Pachino

Ms P Martin

 

Reserve Dog CC

Ch Pebblecombe Jinja 

 

Mrs K Bartlett

 

Reserve Bitch CC

Sharlana's Dancing Queen At Dekobras 

Mrs J Jolley

 

Best Puppy 

Wyndcatch Take It Easy TAF

Mrs A Allen

 

Best Veteran

Homerbrent Shirakawa 

Mrs S Steele

 

 

 

Class 191 VD (5 Entries) Abs: 2 
1st: 1202 STEELE Mrs S E Homerbrent Shirakawa 
2nd: 1163 McFARLANE Mrs J & Miss L Sleepyhollow All That Jazz at Glendyke 
3rd: 1101 BAILEY Mr D & Mrs D M Pochinka Edward Bear At Aldoricka 
 
Class 192 MPD (15 Entries) Abs: 4 
1st: 1100 ALLEN Mrs S Wyndcatch Take It Easy TAF 
2nd: 1150 MATCHES Miss J Godheim Little Rock At Fochai 
3rd: 1097 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Robson 
Res: 1139 JACKSON Mrs T M Amantra Michi 
VHC: 1208 TONG Miss J Jakconas Nimrod 
 
Class 193 PD (4 Entries) Abs: 1 
1st: 1209 TWEEDIE Miss S Rysalka Lord Basil 
2nd: 1164 McFARLANE Mrs J & Miss L Sharlarna Hachiro 
3rd: 1198 SMITH Mr N L J & Mrs M A Sansarc Larger Than Life 
 
Class 194 JD (12 Entries) Abs: 3 
1st: 1177 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Holmchin Secret Affair With Rakuchin 
2nd: 1152 MCLEOD Mrs J E Dunline Oh What A Night 
3rd: 1132 GEORGE Mrs N Yama I'm Kimi Amronchi 
Res: 1099 ALLCOCK, Mr B S, LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Baroque at Anjuli 
VHC: 1126 FLYNN Mrs L A Linjato Kiyoto 
 
Class 195 PGD (13 Entries) Abs: 1 
1st: 1127 FLYNN Mrs L A Choya Kanayo Of Linjato 
2nd: 1110 BRANCH Mr S Phydeaux Blue Moon 
3rd: 1151 MATCHES Miss J Godheim Imperial Wizard At Fochai 
Res: 1161 McFARLANE Miss L Amantra Jojo 
VHC: 1133 GODBEHERE Ms J Charnell Kenji At Tillashby 
 
Class 196 LD (6 Entries) Abs: 2 
1st: 1102 BANKS Ms R Choya Kiosha Jw 
2nd: 1207 TONG Miss J Dalehouse Elements Of Elgar Jakconas 
3rd: 1140 JOLLEY Mrs J Sharlarna Tailor Made For Dekobras JW 
Res: 1206 TALBOT Mr & Mrs M & S Dalehouse Snap Dragon At Silmacs 
 
Class 197 SpOD (1 Entries) Abs: 0 
1st: 1105 BARTLETT Mrs K Ch Pebblecombe Jinja 
 
Class 198 OD (6 Entries) Abs: 0 
1st: 1146 MARTIN Ms P Am Ch Nisyros Al Pachino 
2nd: 1120 DAVIDSON Mr A W Ch Hysterical Samurai Sou At Sharlarna 
3rd: 1156 MOUNTCASTLE Mrs & Miss A & H Holmchin Marry Me Harry 
Res: 1178 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Choya Kanji Na With Rakuchin 
VHC: 1181 QUINN Mrs T & Mr A Dekobras Bring Me Sunshine Sh.CM 

 

 

Class 199 VB (3 Entries) Abs: 0 
1st: 1213 WALLHEAD Mrs J Dekobras Gold Kard At Merida 
2nd: 1162 McFARLANE Miss L Lanceian Pleasant Chika 
3rd: 1114 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Shakira Of Sheonagh 
 
Class 200 MPB (16 Entries) Abs: 4 
1st: 1154 MEADOWS Mrs S Shamead Ruddy Tempest 
2nd: 1142 LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Mavis At Anjuli 
3rd: 1187 ROBINSON Miss D J Midorchi Make Believe 
Res: 1125 FARMER Mr G Sangria Celebration 
VHC: 1189 ROSE Mrs C H Alstella Satin'n Lace Of Rossyn 
 
Class 201 PB (7 Entries) Abs: 2 
1st: 1116 CONSTABLE Mrs M Arranbrook Meant To Be At Mitapip 
2nd: 1155 MITCHELL Mr J C & PHILLIPS Mr M Sleepyhollow Miss Bracelet TAF 
3rd: 1179 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Rakuchin Kawsin Kayos 
 
Class 202 JB (8 Entries) Abs: 2 
1st: 1121 DAVIDSON Mr A W Sharlarna Koyuki 
2nd: 1211 VINCENT Mrs S C Yama I'm Katu 
3rd: 1103 BANKS Ms R Linjato Khaleesa Of Choya 
Res: 1214 WALLHEAD Mrs J Sleepyhollow Tikle My Fancy At Merida 
VHC: 1153 MCLEOD Mrs J E Dunline One Fine Day 
 
Class 203 PGB (7 Entries) Abs: 0 
1st: 1204 SWANSTON Mrs G M Sangria Showtime Of Pamojill 
2nd: 1106 BARTLETT Mrs K Simsalachin Piccola Bella Luna Pebblecombe (Imp) 
3rd: 1149 MASON Mrs A Sangria Showbiz 
Res: 1166 NISHIGAKI Miss A Utsukushi Mandarin Chaos 
VHC: 1215 WALLHEAD Mrs J Choya Kinuko At Merida 
 
Class 204 LB (9 Entries) Abs: 1 
1st: 1129 FLYNN Mrs L A Linjato Amaya 
2nd: 1109 BOULCOTT Mr M D Jonsville Secret Fortune Sh.CM 
3rd: 1104 BANKS Ms R Choya Katsumi 
Res: 1171 OATRIDGE Mrs C M Dalehouse Crystal Jade 
VHC: 1203 STEELE Mrs S E Threadgold Melody Maker 
 
Class 205 SpOD (4 Entries) Abs: 0 
1st: 1130 FLYNN Mrs L A Choya Eclipse Of Linjato 
2nd: 1168 O'HERLIHY Miss K Jesse's Heart of Gold 
3rd: 1213 WALLHEAD Mrs J Dekobras Gold Kard At Merida 
Res: 1166 NISHIGAKI Miss A Utsukushi Mandarin Chaos 
 
Class 206 OB (9 Entries) Abs: 0 
1st: 1141 JOLLEY Mrs J Sharlana's Dancing Queen At Dekobras 
2nd: 1098 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Miss Bussell JW 
3rd: 1118 CRANE Mrs L Sidlyn Wind Of Change With Cranvarl JW 
Res: 1135 GROGAN Mr L Ir Ch Axelwood Karmin CW14 Ir J Ch JD 
VHC: 1172 OATRIDGE Mrs C M Ch Dalehouse Crystal Tips  
Powered by liveSite Get your free site!