The Scottish Kennel Club

 

16th May  2015

Judged by Mrs C L Roe

 

 Bitch Challenge Certificate & Best Of Breed

 Kochou's Rita Haywooth Sleepyhollow (Imp)

Mr A Allcock MBE

 

Dog CC

Ch Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM

Mr A Allcock MBE

 

Reserve Dog CC & Best Puppy

 Sangria Lord Of The Dance

Mr G Farmer

  

Reserve Bitch CC

 Sharlana's Dancing Queen At Dekobras

Mrs J Jolley

 

 

Class 1454 MPD (7 Entries) Abs: 0 
1st: 4359 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Robson 
2nd: 4366 BANKS Ms R Choya Alfie Boe 
3rd: 4401 MATCHES Miss J Godheim Little Rock At Fochai 
Res: 4418 RATTER Mrs L Thistletop Dick Dasterdley At Seafar 
VHC: 4376 DALY, Mrs L S & ROBINSON Miss D J Midorchi Poetry In Motion 
 
Class 1455 PD (5 Entries) Abs: 0 
1st: 4379 FARMER Mr G Sangria Lord Of The Dance 
2nd: 4393 JACKSON Mrs T M Amantra Michi 
3rd: 4390 HAZLEHURST Miss G M Ellshimmer Rigel 
Res: 4376 DALY, Mrs L S & ROBINSON Miss D J Midorchi Poetry In Motion 
 
Class 1456 JD (8 Entries) Abs: 0 
1st: 4384 FLYNN Mrs L A Linjato Kiyoto 
2nd: 4380 FARMER Mr G Sangria Riverdancer 
3rd: 4415 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Holmchin Secret Affair With Rakuchin 
Res: 4358 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Baroque At Anjuli 
VHC: 4433 THOMAS Ms J Javalcy Nik Nak Paddywack 
 
Class 1457 PGD (6 Entries) Abs: 0 
1st: 4405 MCFARLANE Miss L Amantra Jojo 
2nd: 4414 OBRIEN Mrs J Tillashby Yutaka At Nachi 
3rd: 4402 MATCHES Miss J Godheim Imperial Wizard At Fochai 
Res: 4438 WILLIAMSON Mrs M Rakuchin By Design For Kalamata 
VHC: 4420 ROBINSON Miss D J Midorchi Magnum 
 
Class 1458 LD (6 Entries) Abs: 0 
1st: 4419 RATTER Mrs L Shantallah Haruto At Seafar 
2nd: 4407 MOWATT Mrs S L Asmena Ichiro 
3rd: 4385 FLYNN Mrs L A Choya Kanayo Of Linjato 
Res: 4395 JOLLEY Mrs J Sharlarna Tailor Made For Dekobras JW Sh.CM 
VHC: 4410 McLEOD Mrs J E Dunline Oh What A Night 
 
Class 1459 OD (8 Entries) Abs: 0 
1st: 4364 ALLCOCK MBE Mr A Ch Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM 
2nd: 4367 BANKS Ms R Choya Kiosha Jw 
3rd: 4370 BLAIR Mrs G Tillashby Michi At Bellflows 
Res: 4416 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Choya Kanji Na With Rakuchin 
VHC: 4381 FARMER Mr G Sangria Amedeus 
 
Class 1460 VD (2 Entries) Abs: 0 
1st: 4428 STEELE Mrs S E Homerbrent Shirakawa 
2nd: 4403 MCFARLANE Mrs & Miss J E & L Sleepyhollow All That Jazz At Glendyke 

 

 

Class 1461 MPB (7 Entries) Abs: 1 
1st: 4382 FARMER Mr G Sangria Celebration 
2nd: 4368 BANKS Ms R Choya Nina Simone 
3rd: 4388 FOTHERGILL Mrs D Sharlarna Amaterasu 
Res: 4397 LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Mavis At Anjuli 
VHC: 4421 ROBINSON Miss D J Midorchi Estella 
 
Class 1462 PB (8 Entries) Abs: 2 
1st: 4374 CONSTABLE Mrs M Arranbrook Meant To Be At Mitapip 
2nd: 4371 BLAIR Mrs G Thistletop Cleopatra At Bellflows 
3rd: 4422 ROBINSON Miss D J Midorchi Make Believe 
Res: 4392 JACKSON Miss E C Spirited Away Fuushou Of Tianshih 
VHC: 4372 BLAIR Mrs G Ellinghurst Lady Penelope At Bellflows 
 
Class 1463 JB (5 Entries) Abs: 1 
1st: 4386 FLYNN Mrs L A Linjato Kohana 
2nd: 4361 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Cosi Fan Tutte 
3rd: 4417 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Rakuchin Kawsin Kayos 
Res: 4394 JOHNSTON Mrs P Javalcy You Put A Spell On Me 
 
Class 1464 PGB (4 Entries) Abs: 1 
1st: 4411 McLEOD Mrs J E Dunline One Fine Day 
2nd: 4431 SWANSTON Mrs G M Sangria Showtime Of Pamojill 
3rd: 4408 MOWATT Mrs S L Asmena Hatsu 
 
Class 1465 LB (4 Entries) Abs: 1 
1st: 4362 ALLCOCK MBE Mr A Kochou's Rita Haywooth Sleepyhollow (Imp) 
2nd: 4375 CRANE Mrs L Sidlyn Wind Of Change With Cranvarl JW 
3rd: 4432 SWANSTON Mrs G M Grianan Delightful Gem Of Pamojill 
 
Class 1466 OB (11 Entries) Abs: 2 
1st: 4396 JOLLEY Mrs J Sharlana's Dancing Queen At Dekobras 
2nd: 4363 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Miss Bussell JW 
3rd: 4389 GROGAN Mr L Ir Ch Axelwood Karmin CW14 Ir J Ch JD 
Res: 4387 FLYNN Mrs L A Linjato Amaya 
VHC: 4365 BAILEY Mr D & Mrs D M Asmena Tinkerbell At Aldoricka 
Powered by liveSite Get your free site!