The Ladies Kennel Association 2016

10th December 2016

Judge: Mrs Margaret Boulcott 


BEST OF BREED : 1029 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Stepheter Wanna Shout For Rakuchin 
Dog CC : 990 FARMER Mr G Sangria Lord Of The Dance 
Res Dog CC : 961 BANKS Ms R Choya Masuyo Jw 
Bitch CC : 1029 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Stepheter Wanna Shout For Rakuchin 
Res Bitch CC : 960 ALLITT Mrs J Tillashby Kimika 
Best Puppy : 1048 SCOTT Mrs K Rakuchin Maid For Samaranda 
Best Veteran : 1029 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Stepheter Wanna Shout For Rakuchin 


Class 197 MPD (9 Entries) Abs: 1 
1st: 993 FARMER Mr G Sangria Pamojill Private Eye 
2nd: 1036 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Moonlight & Roses 
3rd: 994 FARMER Mr G Sangria Midorchi Motivation 
Res: 1040 ROBINSON Miss D J Midorchi Music Man 
VHC: 1057 THOMAS Ms J Zhorzh Marshal At Javalcy 

Class 198 PD (5 Entries) Abs: 0 
1st: 1059 VINCENT Mrs S C Yama Teddy Edward 
2nd: 1004 HINE Miss L Swifthocks Soul Mate 
3rd: 1062 VINCENT, Mrs S & SPEIGHT Mrs G Bonniroy Yumi Aka At Yama 
Res: 1054 STEELE Mrs S Sharlarna Divine at Threadgold 
VHC: 1069 YOUNG Mr C Utsukushi Snap The Dragon 

Class 199 JD (12 Entries) Abs: 2 
1st: 961 BANKS Ms R Choya Masuyo Jw 
2nd: 988 FARMER Mr G Sangria War Lord 
3rd: 1041 ROBINSON Miss D J Suzume Uccellino De Imperium Auri At Midorchi (Imp 
Res: 1058 THOMAS Ms J Isami At Javalcy (Imp) 
VHC: 1012 MATCHES Miss J Denis Goscinska Przystan At Fochai 

Class 200 PGD (14 Entries) Abs: 8 
1st: 977 DAVIDSON Mr A W Omikudz Don Juan At Sharlarna (Imp) 
2nd: 1013 MATCHES Miss J Godheim Stars And Stripes At Fochai 
3rd: 1019 MOSS Miss M J Queenslake Billy Bongo of Delphlands Sh.CM 
Res: 965 BOYER Mr P & Mrs S Choya Alfie Boe 
VHC: 1055 TALBOT Mr & Mrs M & S Dalehouse Coeur De Lion At Silmacs 

Class 201 LD (11 Entries) Abs: 4 
1st: 1034 RATTER Mrs L Thistletop Dick Dasterdley At Seafar JW Sh.CM 
2nd: 964 BLOW & ALLEN Mr & Mrs Wyndcatch Take It Easy 
3rd: 1001 GEORGE Mrs N Yama I'm Kimi Amronchi 
Res: 1067 WILLIAMSON Mrs M Tillashby Kane At Kalamta 
VHC: 1056 TALBOT Mr & Mrs M & S Dalehouse Snap Dragon At Silmacs 

Class 202 OD (11 Entries) Abs: 0 
1st: 990 FARMER Mr G Sangria Lord Of The Dance 
2nd: 978 DAVIDSON Mr A W Ch Hysterical Samurai Sou At Sharlarna 
3rd: 991 FARMER Mr G Sangria Riverdancer 
Res: 1006 LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Baroque At Anjuli Sh.CM 
VHC: 989 FARMER Mr G Sangria Back To The Future 

Class 203 VD (1 Entries) Abs: 0 
1st: 967 BURDEN Mr & Mrs I & L Sheonagh Airgid Storm 
2nd:  
3rd:  
Res:  
VHC:  

Class 204 GCD (2 Entries) Abs: 1 
1st: NO ENTRIES 
2nd:  
3rd:  
Res:  
VHC:  

Class 205 MPB (6 Entries) Abs: 2 
1st: 1048 SCOTT Mrs K Rakuchin Maid For Samaranda 
2nd: 1014 MATCHES Miss J Energetic Emma Goscinska Przystan At Fochai 
3rd: 1033 QUINN Mrs T & Mr A Sharlarna Miss Fame at Harlooville 
Res: 959 ALLITT Mrs J Tillashby Hidenka 
VHC:  

Class 206 PB (3 Entries) Abs: 0 
1st: 1008 MAGRI, Mr J A & ARROWSMITH Mr K N Yama Miss Devine Rozamie 
2nd: 1051 SPEIGHT Mrs G Bonniroy Yanina Aka 
3rd: 1052 SPEIGHT Mrs G Bonniroy Yasuki Aka 
Res:  
VHC:  

Class 207 JB (6 Entries) Abs: 0 
1st: 962 BANKS Ms R Choya Charlotte Jw 
2nd: 992 FARMER Mr G Sangria Faberg'e 
3rd: 1037 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Saffron 
Res: 984 DAY Mrs D A Godheim Oklahoma At Dorcharday 
VHC: 1053 STEELE Mrs S E Threadgold Ava Maria 

Class 208 PGB (10 Entries) Abs: 5 
1st: 987 EVANS Miss M Jonsville Secret Smile 
2nd: 1005 KILCOYNE Mr R & Mrs L A Granasil Love Story 
3rd: 1015 MATCHES Miss J Godheim Charlotte At Fochai 
Res: 968 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Celebration Of Sheonagh 
VHC: 1043 ROSE Mrs C H Fluffy Fantasy Eri At Rossyn 

Class 209 LB (10 Entries) Abs: 1 
1st: 1044 ROWLEY, Mr M H & WALLHEAD Mrs J Fralee Elsie At Merida 
2nd: 981 DAVIDSON Mr A W Sharlarna Betty Boo 
3rd: 975 CRANE Mrs L Sleepyhollow Mary Poppins 
Res: 1007 LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Mavis At Anjuli JW 
VHC: 1064 WALLHEAD Mrs J Choya Kinuko At Merida 

Class 210 OB (8 Entries) Abs: 1 
1st: 960 ALLITT Mrs J Tillashby Kimika 
2nd: 982 DAVIDSON Mr A W Hin Satori Evita Karmensita At Sharlarna 
3rd: 1045 ROWLEY, Mr M H & WALLHEAD Mrs J Sleepyhollow Tikle My Fancy At Merida 
Res: 1042 ROBINSON Miss D J Midorchi Make Believe 
VHC: 1025 OATRIDGE Mrs C M Ch Dalehouse Crystal Tips 

Class 211 VB (3 Entries) Abs: 0 
1st: 1029 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Stepheter Wanna Shout For Rakuchin 
2nd: 1020 McDONALD Mrs A J Clandonald Kumiko 
3rd: 969 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Shakira Of Sheonagh 
Res:  
VHC:  

Class 212 GCB (2 Entries) Abs: 0 
1st: 1033 QUINN Mrs T & Mr A Sharlarna Miss Fame at Harlooville 
2nd: 1017 MCFARLANE Mrs & Miss J E & L Glendykes The Devil With A Halo 
3rd:  
Res:  
VHC:  

Powered by liveSite Get your free site!