THE JAPANESE CHIN CLUB OPEN SHOW 2011

Marston Green Parish Hall
Marston Green
Birmingham 
B37 7BT

 

Day : Saturday 5th March
 
Judge: Mr Mike Rowley

 

Best Dog: MS R BANKS, HOMERBRENT KOTAISHI OF CHOYA
Res Best Dog: MR A ALLCOCK MBE & MISS C E KILCOYNE, SLEEPYHOLLOW DONIZETTI
Best Bitch: MR A ALLCOCK MBE, SLEEPYHOLLOW TE KANAWA
Res Best Bitch: MS T PEARCE & MS S HANN, CHOYA TAKARA OF RAKUCHIN
Best Puppy: MS R BANKS, HOMERBRENT KOTAISHI OF CHOYA
Best Veteran:
 MRS J JOLLEY, CH DABRIVES SILVER GRENADIER OF DEKOBRAS ShCM

---------------------------------------------------------------------

BEST IN SHOW:

MR A ALLCOCK MBE
SLEEPYHOLLOW TE KANAWA

BEST RED AND WHITE IN SHOW:

MRS J JOLLEY - DEKOBRAS CHARLOTTE

BEST RED/WHITE PUPPY IN SHOW:

MRS L J DOPSON - JALINDRI KISEKI SATURU

BEST JUNIOR HANDLER:

DANIEL REES --CH SANGRIA IN YOUR DREAMS

-----------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

DOGS
VETERAN D/B ENTRIES: 6 ABSENT: 0  
1st
CH DABRIVES SILVER GRENDIER AT DEKOBRAS MRS J JOLLEY
2nd
CH SANGRIA IN YOUR DREAMS MR G W FARMER
3rd
CH MUDEN PRINCESS MIKON MRS M HEAD
4th
JAVALCY AGAINST ALL THE ODDS MS J THOMAS
5th
SANGRIA TIP TOP MR M & MRS S TALBOT
MINOR PUPPY ENTRIES: 4 ABSENT: 0  
1st
JALINDRI KISEKI SATURU MRS L J DOPSON
2nd
YAMA THE JESTER MRS S C VINCENT
3rd
ANCILLA CHICO TIME AT ARRANBROOK MR & MRS J BASING
4th
JALINDRI ODOROKI KAITO DORCHARDAY MRS D DAY
PUPPY ENTRIES: 6 ABSENT: 1  
1st
HOMERBRENT KOTAISHI OF CHOYA MS R BANKS
2nd
JAVALCY TALK OF THE DEVIL MR & MRS RHODES & MR & MRS VINCENT
3rd
GLENDYKE DREAM ALLIANCE MRS & MISS MCFARLANE
4th SLEEPYHOLLOW YANKEE DOODLE WITH SHARDLOW MRS PARADISE
5th HILLROWS MANHATTAN MRS S COHEN-RANDALL
JUNIOR ENTRIES: 6 ABSENT: 0  
1st
HOMERBRENT YUUMEI-NA MRS L FLYNN & MR P VAN BAAREN-GROB
2nd
DEKOBRAS ROUSTABOUT MRS J JOLLEY
3rd
JAVALCY THE LEMON DROP KID MS J THOMAS
4th
PEBBLECOMBE MICHIHIRO MRS K BARTLETT
5th
SLEEPYHOLLOW YANKEE DOODLE WITH SHARDLOW MRS PARADISE
NOVICE ENTRIES: 5 ABSENT: 2  
1st
PEBBLECOMBE MICHIHIRO MRS K BARTLETT
2nd
SLEEPYHOLLOW STUDENT PRINZ MISS L MCFARLANE
3rd
HILLROWS MANHATTAN MRS S COHEN-RANDALL
POST GRAD ENTRIES: 9 ABSENT: 0  
1st
SLEEPYHOLLOW DONIZETTI MR A ALLCOCK MBE & MISS C E KILCOYNE
2nd
YAMA SECRET SERVICE MRS S C VINCENT
3rd
ISLAHOLME TERIKOMI AMANTRA MRS D FRY & MRS T M JACKSON
4th
DAINICHI SUNDANCE OVER DEKOBRAS MRS J JOLLEY
5th
ARRANBROOK IMPERIAL SEAL MR & MRS J BASING
LIMIT ENTRIES: 5 ABSENT: 1  
1st
QUEENSLAKE LA VIDA LOCA AT SANGRIA MR G FARMER
2nd
KILBARCHAN SIR ECHO OF JALINDRI MRS L J DOPSON
3rd
AMANTRA YUJI OF CHOYA MS R BANKS
4th
DALEHOUSE ASPREY SILVER MRS C M OATRIDGE
OPEN ENTRIES: 6 ABSENT: 1  
1st
LIONHEART MI IZANAGI SLEEPYHOLLOW (IMP) MR A ALLCOCK MBE & DR G H FORSYTHE
2nd
FRALEE ERNEST WITH AFTERGLOW MR G W FARMER
3rd
HOMERBRENT OMEDETO MRS S C VINCENT
4th
LANCEIAN PLEASANT AILIRA AT JAVALCY MS J THOMAS
5th
STEPHETER WILLY WONT HE OF RAKUCHIN shCM MS T PEARCE & MS S HANN
SPECIAL RED/WHITE D/B ENTRIES: 3 ABSENT: 0  
1st
DEKOBRAS CHARLOTTE MRS J JOLLEY
2nd
JAVALCY THE LEMON DROP KID MS J THOMAS
3rd
JALINDRI KISEKI SATURU MRS L J DOPSON

 

DOG WINNER HOMERBRENT KOTAISHI OF CHOYA MS R BANKS
RES. DOG WINNER SLEEPYHOLLOW DONIZETTI MR A ALLCOCK MBE & MISS C E KILCOYNE
BEST DOG PUPPY HOMERBRENT KOTAISHI OF CHOYA MS R BANKS

 

BITCHES
MINOR PUPPY ENTRIES: 7 ABSENT: 0  
1st
POCHINKA POLKA DOT DEKOBRAS MRS J JOLLEY
2nd
SLEEPYHOLLOW TRISCILLA MR S BRANCH
3rd
YAMA SOMECHIN ELSE MRS S C VINCENT
4th
JAKCONAS PANDORA MISS J TONG
5th
POCHINKA HOKEY KOKEY MRS K S POWELL
PUPPY ENTRIES: 4 ABSENT: 0  
1st
NISYROS OLIVIA NEWCHIN JOHN DEKOBRAS MRS JOLLEY
2nd
SLEEPYHOLLOW HELLO DOLLY MISS L HINE
3rd
PEBBLECOMBE GIN MAJO MRS K BARTLETT
4th
POCHINKA HOKEY KOKEY MRS K S POWELL
JUNIOR ENTRIES: 6 ABSENT: 1  
1st SLEEPYHOLLOW TE KANAWA MR A ALLCOCK MBE
2nd HOMERBRENT MEIBO AT LINJATO MRS L A FLYNN
3rd HOMERBRENT KIRAKU OF CHOYA MS R BANKS
4th ARRANBROOK SILVER SEQUINS MR & MRS J BASING
5th
SANGRIA LOVE SONG MR G W FARMER
NOVICE ENTRIES: 5 ABSENT: 0  
1st
HOMERBRENT KIRAKU OF CHOYA MS R BANKS
2nd
SLEEPYHOLLOW HELLO DOLLY MISS L HINE
3rd
SANGRIA LA TE DA MR G W FARMER
4th
DABRIVES SWEET RED SURPRISE AT GLENDYKE MRS & MISS MCFARLANE
5th
KILBARCHANS GEISHA GIRL AT POCHINKA MRS K S POWELL
POST GRAD ENTRIES: 11 ABSENT: 3  
1st
STEPHETER MINNIE THE MINX MR S CAYTON
2nd
JALINDRI YUMIKO MRS L J DOPSON
3rd
HOMERBRENT FUTEKI MRS L A FLYNN
4th
STEPHETER BUTTER WONT MELT AT AMRONCHI MRS N GEORGE
5th
DALEHOUSE LOTUS BLOSSOM MRS C M OATRIDGE
LIMIT ENTRIES: 8 ABSENT: 2  
1st
STEPHETER HELLO KITTY MR S CAYTON
2nd
FRALEE MISS DAISY OF JALINDRI MRS L J DOPSON
3rd
DEKOBRAS CHARLOTTE MRS J JOLLEY
4th CASAROWS NEW MOON OVER AMANTRA MRS D FRY & MRS T M JACKSON
5th JAKCONAS PURE DELIGHT MRS S TONG
OPEN ENTRIES: 5 ABSENT: 1  
1st
CHOYA TAKARA OF RAKUCHIN MS T PEARCE & MS S HANN
2nd
ARRANBROOK SILVER CILLA OF PEBBLECOMBE MRS K BARTLETT
3rd
JAVALCY WHATA CLASSY CHASSY MS J THOMAS
4th LANCEIAN PLEASANT CHIKA MISS L MCFARLANE
     

 

BITCH WINNER SLEEPYHOLLOW TE KANAWA MR A ALLCOCK MBE
RES. BITCH WINNER CHOYA TAKARA OF RAKUCHIN MS T PEARCE & MS S HANN
BEST BITCH PUPPY POCHINKA POLKA DOT DEKOBRAS MRS J JOLLEY
Powered by liveSite Get your free site!