BIRMINGHAM NATIONAL CHAMPIONSHP SHOW

7 MAY 2016

Judge Mr T Balfour-Burgess

 

Best Of Breed & Dog CC

Dunline Oh What A Knight Sh.CM

Mrs J McLoed

 

Reserve Dog CC

Sleepyhollow Rheingold 

 

Mr B S & TONG Miss J

 

Bitch CC

 

Kochou's Rita-haywooth Sleepyhollow (Imp) 

WALLHEAD, Mrs J & ALLCOCK Mr B S

 

Reserve Bitch CC

Sleepyhollow Mary Poppins

Mrs L Crane

 

Best Puppy

Choya Masuyo 

Ms R Banks

 

Best Veteran

Sangria Shakira Of Sheonagh

 

Mr & Mrs I & L Burden

 

 

Class 1738 MPD (5 Entries) Abs: 0 
1st: 6907 THOMAS Ms J Isami at Javalcy (Imp) 
2nd: 6887 ROBINSON Miss D J Suzume Uccellino De Imperium Auri At Midorchi Naf 
3rd: 6858 JARVIS Miss M Sharlarna Peaky Blinder Via Leanzak 
Res: 6851 GEORGE Mrs N Sharlarna The Tempest 
VHC: 6917 WEBSTER Mr J Swifthocks Take A Chance 
 
Class 1739 PD (7 Entries) Abs: 1 
1st: 6821 BANKS Ms R Choya Masuyo 
2nd: 6887 ROBINSON Miss D J Suzume Uccellino De Imperium Auri At Midorchi Naf 
3rd: 6886 RHODES, Mrs M & VINCENT Mr R Javalcy Bugsy Malone 
Res: 6870 OATRIDGE Mrs C M Dalehouse Houdini 
VHC: 6838 DAVIDSON Mr A W Lizamela Provocateur At Sharlarna 
 
Class 1740 JD (13 Entries) Abs: 3 
1st: 6819 ALLCOCK, Mr B S & TONG Miss J Sleepyhollow Rheingold 
2nd: 6854 GODBEHERE, Ms J & GODBEHERE Miss Z E Tillashby Arubato 
3rd: 6824 BOYER Mr P & Mrs S Choya Alfie Boe 
Res: 6909 VINCENT Mrs S C Yama Jimmy Choo 
VHC: 6876 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Rakuchin Concerto 
 
Class 1741 UGD (7 Entries) Abs: 1 
1st: 6845 DORAN Ms M Shardlow Mikado 
2nd: 6862 MATCHES Miss J Godheim Stars And Stripes At Fochai 
3rd: 6920 WILLIAMSON Mrs M Tillashby Kane At Kalamta 
Res: 6848 FARMER Mr G Sangria Back To The Future 
VHC: 6882 RATTER Mrs L Thistletop Dick Dasterdley at Seafar 
 
Class 1742 PGD (10 Entries) Abs: 2 
1st: 6849 FARMER Mr G Sangria Riverdancer 
2nd: 6856 HEGARTY, Ms D & MERRITT Mr G Sharlarns Hasime 
3rd: 6817 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Baroque At Anjuli Sh.CM 
Res: 6920 WILLIAMSON Mrs M Tillashby Kane At Kalamta 
VHC: 6837 DALY, Mrs L S & ROBINSON Miss D J Midorchi Poetry In Motion 
 
Class 1743 LD (14 Entries) Abs: 2 
1st: 6868 McLEOD Mrs J E Dunline Oh What A Knight Sh.CM 
2nd: 6885 RHODES, Mrs S & VINCENT Mr R & Mrs M Javalcy Bit Of Razzle Dazzle 
3rd: 6850 FARMER Mr G Sangria Lord Of The Dance 
Res: 6855 GODBEHERE, Ms J & GODBEHERE Miss Z E Charnell Kenji For Tillashby 
VHC: 6852 GEORGE Mrs N Yama I'm Kimi Amronchi 
 
Class 1744 OD (7 Entries) Abs: 1 
1st: 6877 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Holmchin Secret Affair With Rakuchin 
2nd: 6839 DAVIDSON Mr A W Ch Hysterical Samurai Sou At Sharlarna 
3rd: 6845 DORAN Ms M Shardlow Mikado 
Res: 6889 ROSE Mrs C H Fralee Namakiki At Rossyn 
VHC: 6827 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Amadeus Of Sheonagh  

 

 

Class 1746 MPB (8 Entries) Abs: 1 
1st: 6822 BANKS Ms R Choya Charlotte 
2nd: 6853 GILLHESPY, Mrs L M & VAN BAAREN GROB Mr P Vouges Roiyaru Kimochi 
3rd: 6891 ROSE Mrs C H Fluffy Fantasy Eiko At Rossyn 
Res: 6843 DAY Mrs D A Godheim Oklahoma At Dorcharday 
VHC: 6844 DOPSON Mrs L J Godheim Gracelands Of Jalindri 
 
Class 1747 PB (3 Entries) Abs: 1 
1st: 6836 CRANE Mrs L Sleepyhollow Mary Poppins 
2nd: 6871 OATRIDGE Mrs C M Dalehouse Here She Comes 
 
Class 1748 JB (12 Entries) Abs: 2 
1st: 6840 DAVIDSON Mr A W Hin Satori Evita Karmensita At Sharlarna 
2nd: 6911 VINCENT Mrs S C Yama Aurora 
3rd: 6833 CONSTABLE Mrs M Arranbrook Imperial Dancer At Mitapip 
Res: 6878 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Yama Hello Dolly From Rakuchin 
VHC: 6910 VINCENT Mrs S C Yama Paper Lace 
 
Class 1749 UGB (3 Entries) Abs: 2 
1st: 6863 MATCHES Miss J Godheim Charlotte At Fochai 
 
Class 1750 PGB (10 Entries) Abs: 3 
1st: 6829 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Celebration Of Sheonagh 
2nd: 6841 DAVIDSON Mr A W Sharlarna Betty Boo 
3rd: 6914 WALLHEAD Mrs J Sleepyhollow Tikle My Fancy At Merida 
Res: 6895 RUSSELL Mrs J A Sansarc Lilliana Of Alnesaire 
VHC: 6888 ROBINSON Miss D J Midorchi Make Believe 
 
Class 1751 LB (9 Entries) Abs: 2 
1st: 6820 ALLITT Mrs J Tillashby Kimika 
2nd: 6912 VINCENT Mrs S C Yama I'm Katu 
3rd: 6867 MOWATT Mrs S L Asmena Hatsu 
Res: 6892 ROWLEY, Mr M H & WALLHEAD Mrs J Fralee Elsie At Merida 
VHC: 6895 RUSSELL Mrs J A Sansarc Lilliana Of Alnesaire 
 
Class 1752 OB (5 Entries) Abs: 1 
1st: 6916 WALLHEAD, Mrs J & ALLCOCK Mr B S Kochou's Rita-haywooth Sleepyhollow (Imp) 
2nd: 6873 OATRIDGE Mrs C M Sleepyhollow Tea For Two 
3rd: 6884 REEVES-SARGANT, Mrs C & DIMENT Mrs S Alstella Going For Gold 
Res: 6919 WHITEHOUSE, Miss K & WHITEHOUSE Mrs D Cheekychins Esme For Denain 
 
Class 1753 VB (1 Entries) Abs: 0 
1st: 6830 BURDEN Mr & Mrs I & L Sangria Shakira Of Sheonagh 
Powered by liveSite Get your free site!