Bath Canine Society

24th May 2013

Judges by Mr M Freeman

 

**********************

 BEST of BREED  

  

Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM 

Mr Allcock MBE

**********************

 

 Challenge Certificate Dog:  Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM, Mr A Allcock MBE

 Res Challenge Certificate Dog: Sleepyhollow Caruso With Gwynsias JW Sh.CM , Mr J Parry

 Challenge Certificate Bitch: Yama Miss Dior At Rossvale, Mr & Mrs Brown 

 Res Challenge Certificate Bitch: Sleepyhollow Sapphire Diva At Anjuli Mr  B S Allcock , Miss L Lindsay & Mrs C Pipe

 Best Puppy: Jonsville Oriana Dainichi, Mrs E Willis

 

  **********************

 DOGS

 

Class 143 MPD (4 Entries) Abs: 0 
1st: 624 ALLCOCK MBE, Mr A & VINCENT Mr D Yama Jeremy Sleepyhollow 
2nd: 650 JOLLEY Mrs J Elisamay Masaru 
3rd: 634 BOYER Mr P & Mrs S Ellinghurst Phantom Majic 
Res: 639 DORAN Mrs M Ellinghurst Dark Sorcerer 
 
Class 144 PD (2 Entries) Abs: 0 
1st: 658 NISHIGAKI Miss A Charnell Koji 
2nd: 639 DORAN Mrs M Ellinghurst Dark Sorcerer 
 
Class 145 JD (6 Entries) Abs: 1 
1st: 641 FARMER Mr G Sangria Celebrity 
2nd: 656 MCLEOD Mr R S & Mrs J E Rossyn Hikaru At Dunline 
3rd: 619 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Fralee Anthony Sleepyhollow 
Res: 647 GEORGE Mrs N Choya Katsuro At Amronchi 
VHC: 659 PARADISE Mr A Shardlow Eton Mess 
 
Class 146 ND (1 Entries) Abs: 0 
1st: 659 PARADISE Mr A Shardlow Eton Mess 
 
Class 147 PGD (13 Entries) Abs: 1 
1st: 651 JOLLEY Mrs J Jonsville Evan At Dekobras JW 
2nd: 663 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Choya Kanji Na With Rakuchin 
3rd: 625 ALLCOCK MBE, Mr A & HAMPTON Ms L Bonniroy Yasebai Sleepyhollow 
Res: 642 FARMER Mr G Sangria Paparazzi 
VHC: 662 PARRY Mrs R Sidlyn Gone With The Wind To Gwynsias 
 
Class 148 LD (6 Entries) Abs: 0 
1st: 673 ROSE Mrs C H Fralee Namakiki at Rossyn 
2nd: 646 FLYNN, Mrs L A & VAN BAAREN GROB Mr P Homerbrent Yuumei Na 
3rd: 632 BARTLETT Mrs K Vanisticia Mahosukai Of Pebblecombe 
Res: 686 WILLIS Mrs E Dainichi Sunyano 
VHC: 680 THOMAS Ms J Javalcy Call Me Mr Chivers 
 
Class 149 OD (5 Entries) Abs: 1 
1st: 621 ALLCOCK MBE Mr A Sleepyhollow Raphael JW Sh.CM 
2nd: 661 PARRY Mr J Ch Sleepyhollow Caruso With Gwynsias JW Sh.CM 
3rd: 652 JOLLEY Mrs J Dainichi Sundance Over Dekobras 
Res: 638 CARTER-DAVIDSON, Mr A W & CARTER-DAVIDSON Mr M A Hysterical Samurai Sou At Sharlarna 

 

 

 BITCHES

Class 150 MPB (6 Entries) Abs: 0 
1st: 687 WILLIS Mrs E Jonsville Oriana Dainichi 
2nd: 653 JOLLEY Mrs J Sharlana's Dancing Queen At Dekobras 
3rd: 682 VINCENT Mr D L Yama Josie TAF 
Res: 667 PEARSON Mrs K R Elisamay Kimiko 
VHC: 681 THOMAS Ms J Javalcy Because I'm Worth It 
 
Class 151 PB (3 Entries) Abs: 0 
1st: 671 REES Mr D Sangria Mosaic 
2nd: 657 MORGAN Mrs J E Vanistica Hoshi 
3rd: 633 BARTLETT Mrs K Pebblecombe Gin Haya 
 
Class 152 JB (5 Entries) Abs: 1 
1st: 660 PARADISE Mr A Shardlow Knickerboka Glory 
2nd: 643 FLYNN Mrs L A Linjato Tamika 
3rd: 664 PEARCE, Ms T & HANN Ms S Rakuchin Lily Chiyan 
 
Class 153 NB (3 Entries) Abs: 0 
1st: 660 PARADISE Mr A Shardlow Knickerboka Glory 
2nd: 653 JOLLEY Mrs J Sharlana's Dancing Queen At Dekobras 
3rd: 644 FLYNN Mrs L A Linjato Amaya 
 
Class 154 PGB (10 Entries) Abs: 0 
1st: 637 BROWN Mr S & Mrs S Yama Miss Dior At Rossvale 
2nd: 669 PERRETT Mr P C F Dalehouse Diorissimo 
3rd: 684 WALLHEAD Mrs J Fralee Elsie 
Res: 674 SMITH, Mrs C & SMITH Miss V Sidlyn Song Of The Wind 
VHC: 627 BAILEY Mr D & Mrs D M Asmena Tinkerbell At Aldoricka 
 
Class 155 LB (6 Entries) Abs: 0 
1st: 620 ALLCOCK, Mr B S & LINDSAY, Miss L & PIPE Mrs C L Sleepyhollow Sapphire Diva At Anjuli 
2nd: 655 MASON Mrs A Sleepyhollow La Calisto 
3rd: 623 ALLCOCK MBE Mr A Hin Satori Katerina Sleepyhollow (Imp) 
Res: 672 ROSE Mrs C H Rossyn Takara 
VHC: 685 WALLHEAD Mrs J Dekobras Gold Kard At Merida 
 
Class 156 OB (4 Entries) Abs: 2 
1st: 636 BOYER Mr P & Mrs S Ellinghurst Bling Bling 
2nd: 645 FLYNN Mrs L A Choya Eclipse Of Linjato 

 

 

 

Powered by liveSite Get your free site!